Çöp Kovasına Pamuk Koyarsanız Ne Olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
3.05.2019 14:59

Çöp Kovasına Pamuk Koyarsanız Ne Olur?

Çöp kovasının etrafa yaydığı köyü kokuyu engellemek için türlü yöntemler denediyseniz ve başarılı olamadıysanız, pamuk yöntemini deneyebilirsiniz.

Haber: Çöp Kovasına Pamuk Koyarsanız Ne Olur?

Çöp kutusunun rahatsız edici kokusundan pamukla kolayca kurtulabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

ÇÖP KOVASI KOKUSUNU ENGELLEYEN PAMUK YÖNTEMİ

Bir parça pamuğu top haline getirin. Pamuk topuna istediğiniz bir esansiyel yağdan damlatın. Daha sonra pamuğu çöp kutusunun içinde çöp poşetinin altında yer alacak şekilde yerleştirin. Böylece hem çöp kovası kötü kokmayacak hem de kovanın ağzı açıldığında etrafa güzel kokular yayılacaktır. Bu yöntem koku sorununu çözmenin yanında bakteri ve böceklerden de sizi büyük oranda koruyacaktır.

PAMUK UYGULAMASINDA KULLANABİLECEĞİNİZ ESANSİYEL YAĞLAR

Limon yağı

Nane yağları

Neem yağı

Çay ağacı yağıYeni Sağlık Haberleri

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.