Çocuklarla Evde Kaliteli Zaman Geçirmeyi Sağlayan 5 Etkinlik Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Çocuklarla Evde Kaliteli Zaman Geçirmeyi Sağlayan 5 Etkinlik

Anne babalar yoğun iş temposundan ve ev işlerinden çocukları ile kaliteli zaman geçirmek için vakit bulamıyorlar. Çocuklar için her bir dakikanın önemli olduğu gelişim döneminde anne babaları ile kaliteli vakit geçirmeleri gerekmektedir.

Haber: Çocuklarla Evde Kaliteli Zaman Geçirmeyi Sağlayan 5 Etkinlik

1. BERABER KİTAP OKUYUN

Anne babaların çocukları ile beraber kitap okumaları kaliteli zaman geçirmek için yapılacak en ideal aktivitelerdedir. Karşılık sesli şekilde kitap okuyarak uyku öncesi eğitsel açıdan geliştirici vakit geçirilebilir. Kitap okuma esnasında okumayı keserek olay örgüsünün çocuk tarafından devam ettirilmesi istenebilir. Bu sayede çocukların akademik ve duygusal gelişimi desteklenir.

2. BERABER OYUN OYNAYIN

Anne babalar çocuklarının oynadığı oyunları öğrenmeli ve onların oyunlarına katılmalıdır. Bu sayede anne baba ile çocuk arasındaki iletişim artar. Bu sayede çocuk kendisinin sevildiğini ve kendisine saygı duyulduğunu hisseder.

3. EN AZ BİR ÖĞÜNÜ BERABER YİYİN

İş hayatının yoğunluğu anne babaların ve çocukların sofrada geçirdiği zamanı azaltıyor. kahvaltıda ve öğle yemeğinde beraber vakit geçirmek az olsa da akşam yemeğini beraber yemek kaliteli zaman geçirmeyi sağlayacaktır. Beraber gülmek ve günün genel yorumunu yapmak çocuklar için bir terapi gibi olacaktır.

4. DANS MÜZİK

Çocuklarla beraber kaliteli zaman geçirmek için eğlenceli aktivite seçenekleri de vardır. Onlarla beraber şarkı söylemeyi ve dans etmeyi sağlayacak özel bir koreografi doğru bir yöntem olacaktır. Karaoke ve basit dans figürleri çocuklarla anne babalar arasındaki uyumu üst seviyeye çıkaracaktır.

5. BOYAMA

Çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici bir aktivite olacak olan boyama etkinliği, akademik başarı için de önemlidir. Çocukların renkleri ve şekilleri öğreneceği boyama etkinliği aynı zamanda hayal dünyalarını da geliştirecektir.

22.1.2019 08:37 [11665791]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.