Çocuklara yaban hayatını öğretme rehberi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2019 13:32

Çocuklara yaban hayatını öğretme rehberi

Kuş bilimciler, Trakya'da yaban hayatını görüntüledi. Doğanın özel detaylarını yansıtan fotoğraflarla özel bir etkinlik yapabilir, çocuğunuza yaban hayatını eğlenceli şekilde öğretebilirsiniz.

Haber: Çocuklara yaban hayatını öğretme rehberi

Çocuklarınızın yaban hayatını kolayca öğrenmesini istiyorsanız kuş bilimcilerin Trakya'da yaptığı özel araştırmanın fotoğraflarını kullanabilirsiniz. Sevimli fotoğraflarla yapacağınız etkinlikle çocuklarını güvenle yaban hayatını tanımış olacak.

YABAN HAYATININ BAŞROL OYUNCULARI

Orman sakini sevimli hayvanları çocuklarınız çok sevecek. Onları yakından tanıdıkça doğa sevgisi artacak olan çocuklar aynı zamanda daha bilinçli bireylere dönüşecek.

Gelincik
Şahin

Sürmeli kervançuluğu

Kır baykuşu

Gece balıkçılı

Atmaca güvesi

Arıkuşu

Leylek

Mahmuzlu kızkuşu

Yer sincabı

Tavus kelebeği

Şahin
Suna

Su samuru

Puhu
Mantar

Küçük kum kuşu

Büyük nalburunlu yarasa

Küpeli yılan

Gökdoğan


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.