Çocuklara özel lezzet: Patlamış tatlı mısır Haberi - yenikadin.com
21.06.2019 08:35

Çocuklara özel lezzet: Patlamış tatlı mısır

Çocuklarınızın dışarıda zararlı atıştırmalıklarla sağlığının bozulmasını istemiyorsanız, evde patlamış tatlı mısır hazırlayarak onlara sağlıklı bir seçenek sunabilirsiniz.

Haber: Çocuklara özel lezzet: Patlamış tatlı mısır

Evde kolayca hazırlanan patlamış tatlı mısır ile çocuklarınızın çok seveceği bir seçeneğe sahipsiniz. Patlamış tatlı mısırı çocuklarınız kadar siz de sevecek, dizi keyiflerinizde olmazsa olmazınız olacak.

GEREKLİ MAZLEMELER

100 gram cin mısır

2 yemek kaşığı fındık yağı

6 yemek kaşığı bal

50 gram tereyağı

HAZIRLANIŞI

Fındık yağını tencereye alıp kızdırın. Mısırları ekleyip tencerenin kapağını kaptın. Orta ateşte tencereyi ara ara sallayarak hepsinin patlamasını sağlayın.

Ayrı bir tavada tereyağını eritip balla karıştırın. Karışım patlamış mısırların üzerine gezdirerek mısırları harmanlayın. Patlamış mısırları bekletmeden sıcağı sıcağına servis edin. Afiyet olsun.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 17-23 Mayıs haftalık burç yorumları17-23 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 17 - 23 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10-16 Mayıs haftalık burç yorumları10-16 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10 - 16 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön plandaHasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön planda

  2021'in saç trendlerini ve sağlıklı görünen saçların formülünü anlatan ünlü saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz , bu sezon kahküllü, bol kesimlerin ön planda olacağını kaydetti.

 • İlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalıİlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalı

  Bir ilişkide en temel unsur güven olarak görülürken; kıskançlığın sevgiyle bağdaştırılması sık yapılan bir hata olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, kıskançlıkların güvensizliğe, çarpık ilişkiler yaşayan çevreye ve çocukken şahit olunan olaylara bağlanabileceğini fakat sevgiyle bağdaştırılmaması gerektiğini vurguluyor.