Çocuklara özel atıştırmalık: Sağlıklı cips Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2019 09:17

Çocuklara özel atıştırmalık: Sağlıklı cips

Çocuklarınızın abur cubur yemelerinden rahatsız oluyor ve onların sağlığının bozulmasından endişe ediyorsanız, onlar için sağlıklı ve lezzetli tarifler hazırlamalısınız. Sağlıklı cips tarifi tam da bu noktada imdadınıza yetişiyor.

Haber: Çocuklara özel atıştırmalık: Sağlıklı cips

Sağlıklı cips tarifi ile çocuklarınıza gönül rahatlığıyla cips yedirebilecek, sokakta ve okulda serbestçe cips yemesine izin verebileceksiniz. Çünkü sağlıklı cip tarifi ile çocuklarınızın sağlığını düşünen bir tarife sahipsiniz.

SAĞLIKLI CİPS TARİFİ

Büyük boy tortilla ekmeğini üçgen veya kare şeklinde dilimleyin.

Derin bir kapta tortilla ekmekleri ile 1 çorba kaşığı kekik, 1 çay kaşığı kırmızı biber, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın.

Karışıma bulanmış tortilla ekmeklerini yağlı kağıt serili fırın tepsisine teker teker dizin.

Önceden 250 derece ısıtılmış fırına 3-4 dakik ön, 3-4 dakika da arka yüzlerini pişirin.

Sağlıklı cipsleriniz hazır. Afiyet olsun.Yeni Yenikadın Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.