Çocuklara nasıl çevre bilinci kazandırılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
23.08.2019 08:38

Çocuklara nasıl çevre bilinci kazandırılır?

Çocuklarınızı doğaya karşı bilinçlendirerek gelecekteki muhtemel orman yangınlarını önleyebilir, doğal hayatın zarar görmesini en aza indirebilirsiniz.

Haber: Çocuklara nasıl çevre bilinci kazandırılır?

Son günlerde orman yangınlarının artması çevremize karşı daha duyarlı olmamız gerektiğini hatırlattı. Bunun için küçük yaştan itibaren bilinçlendirme yapılmalı ve doğaya karşı hassas davranma, bir alışkanlık haline gelmelidir.

DOĞAYI SEVDİRİN

Çocuklarınıza doğayı sevdirmeli ve onların da doğanın bir parçası olduğu kavratmalısınız. Çocuklar,bitkilerin, hayvanların ve doğanın her parçasının korunmaya muhtaç olduğunu bilmeli ve bunun için sorumluluk almaları gerektiğinin farkında olmalıdırlar.

FARKINDALIK SEVİYESİNİ ARTIRIN

Çocuklarınızın çevreye karşı duyarlı bireyler olmalarını sağlayın. İnsanlara zarar vermek nasıl yanlışsa bitkilere ve hayvanlara da zarar vermenin yanlış olduğunu ifade edin. Fidan dikme ve evcil hayvan beslene gibi yöntemlerle bu kavramı pekiştirin.

EĞİTİM VERİN

Çocuğunuza okul öncesi dönemden itibaren doğayı sevdirici eğitimler uygulayın. Bunun için en iyi yöntem örnek olmaktır. Siz ve diğer ebeveynler bir araya gelerek doğayı koruyucu uygulamalar yapın. Bu aktiviteleri çocuklarınızla beraber yaprak onlarda doğaya karşı bilinç oluşmasını sağlayın. Hafta sonu pikniğe gittiğinizde çevrede gördüğünüz çöpleri toplamak bu konuda yapacağınız en güzel etkinliklerden biridir.

DOĞA AKTİVİTELERİ DÜZENLEYİN

Çocuklarınızla beraber doğa aktivitelerine katılın. Bunu yapmak için sahip olduğunuz seçenekler:

Doğa konulu tiyatrolar

Doğa yürüyüşleri

Ağaçlandırma aktiviteleri

Doğa sevgisi konulu filmler ve diğer içerikler

Çevreyi koruma konseptli oyunlar

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30
 • ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor
  ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor

  Modern çağda kadınlar, gelenekleri terk etmeden zamana ayak uydurmaya çalışan bireyler haline dönüşüyor. Bir yandan geleneksel kalmaya çalışarak anne olan, evine bakan; bir yandan modern olmaya çabalayan, kariyer hedefleri olan kadınların yaşadığı bu çatışma aileler için zorlu bir gerilim haline gelebiliyor. Mükemmel kariyer, mükemmel anne ...

  9.11.2019 12:03
 • Ispanağı karbonat ile temizleyin!
  Ispanağı karbonat ile temizleyin!

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, gündemde olan ıspanak zehirlenmeleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

  5.11.2019 09:03
 • 4-10 Kasım haftalık burç yorumları
  4-10 Kasım haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu yorumladı.

  4.11.2019 08:31