Çocuklara nasıl çevre bilinci kazandırılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
23.08.2019 08:38

Çocuklara nasıl çevre bilinci kazandırılır?

Çocuklarınızı doğaya karşı bilinçlendirerek gelecekteki muhtemel orman yangınlarını önleyebilir, doğal hayatın zarar görmesini en aza indirebilirsiniz.

Haber: Çocuklara nasıl çevre bilinci kazandırılır?

Son günlerde orman yangınlarının artması çevremize karşı daha duyarlı olmamız gerektiğini hatırlattı. Bunun için küçük yaştan itibaren bilinçlendirme yapılmalı ve doğaya karşı hassas davranma, bir alışkanlık haline gelmelidir.

DOĞAYI SEVDİRİN

Çocuklarınıza doğayı sevdirmeli ve onların da doğanın bir parçası olduğu kavratmalısınız. Çocuklar,bitkilerin, hayvanların ve doğanın her parçasının korunmaya muhtaç olduğunu bilmeli ve bunun için sorumluluk almaları gerektiğinin farkında olmalıdırlar.

FARKINDALIK SEVİYESİNİ ARTIRIN

Çocuklarınızın çevreye karşı duyarlı bireyler olmalarını sağlayın. İnsanlara zarar vermek nasıl yanlışsa bitkilere ve hayvanlara da zarar vermenin yanlış olduğunu ifade edin. Fidan dikme ve evcil hayvan beslene gibi yöntemlerle bu kavramı pekiştirin.

EĞİTİM VERİN

Çocuğunuza okul öncesi dönemden itibaren doğayı sevdirici eğitimler uygulayın. Bunun için en iyi yöntem örnek olmaktır. Siz ve diğer ebeveynler bir araya gelerek doğayı koruyucu uygulamalar yapın. Bu aktiviteleri çocuklarınızla beraber yaprak onlarda doğaya karşı bilinç oluşmasını sağlayın. Hafta sonu pikniğe gittiğinizde çevrede gördüğünüz çöpleri toplamak bu konuda yapacağınız en güzel etkinliklerden biridir.

DOĞA AKTİVİTELERİ DÜZENLEYİN

Çocuklarınızla beraber doğa aktivitelerine katılın. Bunu yapmak için sahip olduğunuz seçenekler:

Doğa konulu tiyatrolar

Doğa yürüyüşleri

Ağaçlandırma aktiviteleri

Doğa sevgisi konulu filmler ve diğer içerikler

Çevreyi koruma konseptli oyunlar

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Aç karnına bunları asla yapmayın!
  Aç karnına bunları asla yapmayın!

  Aç karnına yaptığınız bazı şeyler sağlığınız için ciddi riskler oluşturuyor olabilir. Size olağan gibi gelen ve günlük rutinlerinize dönüşen bazı davranışları sağlığınız için terk etmeli ve sağlığınızı korumalısınız.

  2 saat önce..
 • İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretler
  İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretler

  İlişkinizin ömrünü uzatmak ve hayat boyu mutlu olmak istiyorsanız, birlikteliğinizin şifrelerini iyi okumanız gerekiyor. Çünkü bazı işaretler ilişkinizin sonuna geldiğini söylüyor olabilir.

  3 saat önce..
 • Jöleli muhallebi tarifi
  Jöleli muhallebi tarifi

  Evinizde tatlı mı tatlı sevimli mi sevimli bir tarif hazırlamak ister misiniz? Özellikle çocuklarınızın çok seveceği jöleli muhallebi tarifi, tadı ve görüntüsüyle alışkanlık yapacak.

  4 saat önce..
 • BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı
  BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı

  BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı. Katalogda teknoloji ürünlerinden çocuk ürünlerine, dekorasyon malzemelerinden kişisel ürünlere kadar çok sayıda seçenek bulunuyor.

  5 saat önce..
 • 16-22 Eylül haftalık burç yorumları
  16-22 Eylül haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu yorumladı.

  16.9.2019 08:38