Çocuklar için güneş kremi seçimi nasıl yapılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Çocuklar için güneş kremi seçimi nasıl yapılır?

Güneşin sıcak yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladığı şu ünlerde kendinizi güneşten koruduğunuz gibi çocuklarınızı da korumanız gerekiyor. Bunun için öncelikle doğru güneş kremi ürünü seçmelisiniz.

Haber: Çocuklar için güneş kremi seçimi nasıl yapılır?

Çocuklarınızın yaz günlerinde dışarı çıkmasını, plajlarda kumda oynamasını ve güneşten gelen D vitaminini almasını istiyorsunuz. Çocuğunuzu güneşin zararlı etkilerinden koruduktan sonra bunları rahatça yapabilirsiniz.

ÇOCUKLAR İÇİN DOĞRU GÜNEŞ KREMİ SEÇİMİ

İlk 6 ay dikkat: ilk 6 ay bebeklere güneş kremi uygulanması doğru değildir. Bebekler bu dönemde şapka ve örtülerle güneşten korunmalıdır.

Paraben olmamalı: Çocuklara uygulayacağınız güneş kremleri kesinlikle paraben içermemelidir.

Faktör oranı: Çocuğunuz için güneş kremi seçerken 50 faktör ve üzerinde olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Sprey tercih etmeyin: Çocuklara sprey formüllü değil krem formüllü güneş koruyucu ürünler almalısınız.

Dikkat: Çocuğunuz havuza ve denize girdikten sonra kremi tazelemeyi unutmayın.

Yaş dönemi: 3-14 yaş arası çocuklar için üretilmiş kremleri kullanabilirsiniz.14 yaş ve sonrasında yetişkin güneş kremleri kullanabilir.

Fiziksel filtre içermeli: Güneş kremleri kimyasal ve fiziksel filtre içeren olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Fiziksel filtre içeren kremler ciltte bariyer oluşturduğu için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Vücuda ayrı, yüze ayrı: Çocuklarda ve yetişkinlerde güneş kremi kullanımında yapılan en büyük hata yüze ve vücuda aynı kremi uygulamaktır. Bu durumdan kaçınmalı ve daha yüz için daha hassas yapıya sahip olan yüz kremleri kullanılmalıdır.

Evden çıkmadan sürün: Çocuğunuza güneş kremi sürmek için sahile gitmeyi beklemeyin. Evden çıkmadan kremi sürün. Çocuğunuz plajda gölgede bile olsa güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin.

1.06.2019 14:31 [12108649]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.