Çocuklar için güneş kremi seçimi nasıl yapılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
1.06.2019 14:31

Çocuklar için güneş kremi seçimi nasıl yapılır?

Güneşin sıcak yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladığı şu ünlerde kendinizi güneşten koruduğunuz gibi çocuklarınızı da korumanız gerekiyor. Bunun için öncelikle doğru güneş kremi ürünü seçmelisiniz.

Haber: Çocuklar için güneş kremi seçimi nasıl yapılır?

Çocuklarınızın yaz günlerinde dışarı çıkmasını, plajlarda kumda oynamasını ve güneşten gelen D vitaminini almasını istiyorsunuz. Çocuğunuzu güneşin zararlı etkilerinden koruduktan sonra bunları rahatça yapabilirsiniz.

ÇOCUKLAR İÇİN DOĞRU GÜNEŞ KREMİ SEÇİMİ

İlk 6 ay dikkat: ilk 6 ay bebeklere güneş kremi uygulanması doğru değildir. Bebekler bu dönemde şapka ve örtülerle güneşten korunmalıdır.

Paraben olmamalı: Çocuklara uygulayacağınız güneş kremleri kesinlikle paraben içermemelidir.

Faktör oranı: Çocuğunuz için güneş kremi seçerken 50 faktör ve üzerinde olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Sprey tercih etmeyin: Çocuklara sprey formüllü değil krem formüllü güneş koruyucu ürünler almalısınız.

Dikkat: Çocuğunuz havuza ve denize girdikten sonra kremi tazelemeyi unutmayın.

Yaş dönemi: 3-14 yaş arası çocuklar için üretilmiş kremleri kullanabilirsiniz.14 yaş ve sonrasında yetişkin güneş kremleri kullanabilir.

Fiziksel filtre içermeli: Güneş kremleri kimyasal ve fiziksel filtre içeren olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Fiziksel filtre içeren kremler ciltte bariyer oluşturduğu için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Vücuda ayrı, yüze ayrı: Çocuklarda ve yetişkinlerde güneş kremi kullanımında yapılan en büyük hata yüze ve vücuda aynı kremi uygulamaktır. Bu durumdan kaçınmalı ve daha yüz için daha hassas yapıya sahip olan yüz kremleri kullanılmalıdır.

Evden çıkmadan sürün: Çocuğunuza güneş kremi sürmek için sahile gitmeyi beklemeyin. Evden çıkmadan kremi sürün. Çocuğunuz plajda gölgede bile olsa güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'