Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği Taşındı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
(Anadolu Ajansı) 12.02.2019 14:08

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği Taşındı

Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi bünyesindeki Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği, taşındı.

Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi bünyesindeki Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği, taşındı.

İl Sağlık Müdürü Cahit Polat yaptığı açıklamada, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniğinin, eski Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kampüsündeki göğüs hastalıkları servisi binasına taşındığı belirtti.

Fiziki kapasitesinin daha da geliştirilmesi amacıyla eski Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı binaların bir kısmının Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne devredildiğini ifade eden Polat, şunları kaydetti:

"Polikliniklerimiz 0-18 yaş gurubu hastalara hizmet verecektir. Özellikle hastane fobisi yaşayan çocuklarımıza diğer hastalardan ayrı bir ortamda tedavi verilmesi çok daha faydalı olacaktır. Bu polikliniklerimiz daha öce Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi içerisinde ve eski Sarahatun Hastanesi olarak bilinen şimdiki Elazığ Sağlıklı Hayat Merkezi'nde olmak üzere ayrı ayrı yerde hizmet vermekteydi. Bu düzenleme sonucu vatandaşlarımıza daha geniş ve konforlu bir ortamda hizmet verilecektir. Polikliniklerimiz birlikte bazı idari servislerimizi de buraya taşıyarak, Elazığ Ruh Sağlığı Hastanemizin kapasitesinde önemli bir rahatlama sağlanmıştır."

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

  • Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!
    Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!

    Emine Bulut cinayetiyle birlikte olay anına ilişkin görüntülerin TV'de yayınlanması, şiddet olaylarının çocuklar üzerindeki etkilerini gündeme getirdi.

    24.8.2019 10:30