Çocuğunuzun Boyunu Uzatan Besinler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.05.2019 13:35

Çocuğunuzun Boyunu Uzatan Besinler

Çocuğunuzun uzun boylu olmasını istiyorsanız, onun beslenmesinde ilave besinlere yer vermeniz gerekiyor.

Haber: Çocuğunuzun Boyunu Uzatan Besinler

Süt, yumurta, yulaf ezmesi, tavuk ve ıspanak gibi besinlerle çocuğunuzun uzun boylu biri olmasını sağlayabilirsiniz.

SÜT

Kemikleri güçlendirerek boyun uzamasına yardım eden süt, protein içeriği ile kasları inşa etmeye ve kemikleri geliştirmeye yardım eder.

YUMURTA

Çocukların büyümesi için gerekli olan kalsiyum, yumurtada yüksek oranda mevcuttur.

YULAF EZMESİ

Çocuğunuzun kahvaltılarında yulaf ezmesi yemesini sağlayarak kemiklerinin güçlenmesini ve zengin mineralleri almasını sağlayabilirsiniz. Yulaf ezmesi potasyum, fosfor ve manganez yönünden zengin olması yanında bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye de sahiptir.

TAVUK

Kemik sağlığı gelişimi açısından önemli olan protein, tavukta yüksek oranda bulunur. Özellikle tavuğun göğüs kısmında yüksek miktarda protein bulunması, onu boy uzatma besini haline getiriyor.

ISPANAK

En kaliteli hayvansal olmayan kalsiyum içeren ıspanak, çocuğunuzun beslenmesinde düzenli olarak yer aldığı takdirde uzun sürede boyunun uzamasını sağlayacaktır.

MEYVELER

Meyveler, gelişmekte olan vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içerdiği için boyu uzama konusunda en büyük yardımcılarındandır. Bağışıklık sistemini de kuvvetlendiren meyveler, sağlıklı şekilde uzatır.Yeni Sağlık Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.