Çocuğunuzun Başarılı Olmasını Sağlayacak Tavsiyeler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Çocuğunuzun Başarılı Olmasını Sağlayacak Tavsiyeler

Çocuğunuzun karşılaştığı zorlu engelleri aşabilmesi için iyi eğitimin yanında onu destekleyecek küçük dokunuşlara da ihtiyacı var.

Haber: Çocuğunuzun Başarılı Olmasını Sağlayacak Tavsiyeler

Doğru yöntem ve teknikleri uygulayarak çocuğunuzun bilgi ve becerileri edinmesini sağlayabilirsiniz. Sabır ve emek gerektiren bu süreçte "Başarılı olmayı sağlayan yöntemler" en büyük yardımcınız olacak.

KONSANTRASYON

Çocukların odaklanma becerisini geliştirmek için onun ilgisini çekecek uygulamalar yapmalısınız. Yazmayı öğretmek istiyorsanız, yazıyı kaldırıma yazmak, duvara yazmak veya plastik bir yüzeye kazımak onun için çok daha eğlenceli olabilir. Çocuğunuzun ilgisini çekmek ona resim yaptırarak bilgileri aktarabilirsiniz. Yapbozları beraber tamamlamak, yolda yürürken renkleri göstermek, çocuğunuzun bilgiye olan konsantrasyonunu artırmak için ilgi çekici yöntemlerdir.

ÖZGÜVEN

Çocuklarınızın kendi başına bir şeyler yapabilmesi onun özgüveninin artmasını sağlar. Çocuğunuzun ayakkabı bağcıklarını kendisinin bağlaması, oyuncaklarını kendisini toplaması gibi küçük görevler vererek sorumluluk bilincinin gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bu, çocuğun zorluklar karşısında kendi başına çözümler üretebilmesini de sağlar.

KİŞİSEL PLANLAMA YAPMAK

Çocuğunuzun zamanını verimli kullanabilmesi için kişisel planlama yapmayı öğrenmesi gereklidir. Siz kendi planlamanızı yaparken çocuğunuzun görüşlerini alarak ona örnek olmalısınız. Böylece çocuğunuz kişisel planlamanın nasıl yapıldığını görecek ve kendi zamanını doğru şekilde yönetecektir.

BAŞARISIZLIĞI OLGUN KARŞILAMA

Çocuğunuz eğitim hayatı boyunca başarılar ve başarısızlıklar yaşayacaktır. Başarısızlık yaşadığında sinirlenip ağlaması ya da okula gidip onun elinden tutup eve götürmeniz eğitsel açıdan çok yanlıştır. Çocuğunuzun başarısızlıkla da yüzleşmesi ve bu durum karşısında olgun tavır göstererek kişiliğinin gelişmesi gereklidir. Bu yüzden başarısızlık karşısında çocuğunuzun kendisini ifade etmesine izin verin. Her ne olursa olsun ona karşı sevginizin eksilmeyeceğini hissettirin.

ORTAK YAŞAM KURALLARI

Çocuğunuzun bir takım oyuncusu olması ve sosyal hayata kolay uyum sağlaması için ortak yaşam kurallarını yavaş yavaş öğretmeniz gerekiyor. Parkta oynarken sıra beklemek, yolda karşıdan karşıya geçerken trafik ışıklarına dikkat etmek ve el ele vererek küçük sorunları çözmek, çocuğunuzun toplumla uyumlu biri olmasını sağlayacaktır.

YABANCI DİL

Çocuğunuzu yetiştirirken yabancı dil eğitimine önem vermelisiniz. İlerde iş hayatında ve sosyal hayatında ufkunu geliştirebilmesi için en az bir yabancı dil bilmesi gereklidir.

25.2.2019 14:34 [11777762]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.