Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.05.2019 15:30

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir?

Mobilyalarınız, taşınırken, yemek yerken, çocuklarınız oynarken ya da günlük rutinleri ile çizilebilir. Çok değerli eşyalarınızı atmak ya da yüksek maliyetle tamir ettirmek yerine küçük dokunuşlarla kusurlarını örtebilirsiniz.

Haber: Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir?

Çizilen mobilyanız, ahşap ya da deri olmasına göre farklı yöntemleri uygulayarak mobilyalarınızdaki kusurları gizleyebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

RÖTUŞ KALEMİ

Mobilya rötuş kalemi ile çizilen mobilyalarınızı kolayca restore edebilirsiniz. Mobilyanızın rengi ile birebir uyumlu kalemi seçtikten sonra çizik olan bölgeye uygulamanız yeterlidir.

Mobilya rötuş kalemini çizik bölge üzerine çok bastırmadan uygulayın. Uygulama sonrası müdahale ettiğiniz bölgeye herhangi bir şey sürmeyin. Kurumasını bekleyin. Bu kadar basit.

AHŞAP DOLGU KALEMİ

Çizgilere göre daha derin kusurlarda dolgu kaleminikullanabilirsiniz. Oyuk sayılacak kadar derin olmayan kusurlar için öncelikle mobilya ile birebir renk uyumu olan dolgu kalemi alın. Dolgu kalemini kusurlu bölgeye uygulayın ve kurumasını bekleyin.

AHŞAP DOLGU MACUNU

Mobilyadaki kusur çizik ve derin çizik seviyesini aşmışsa bu durumda oyuklar için ahşap dolgu macununu tercih edebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle uygun renkte ahşap dolgu macunu seçin. Çukur ve oyuk olan bölgeyi temizleyin. Macun ile oyuk bölgeyi doldurun. Dolgu kuruyunca zımpara yaparak yüzeyi pürüzsüz hale getirin.

DERİ MOBİLYA ÇİZİKLERİ

Deri mobilyaların çok değerli onlara ekstra bakım ve kusurlu olmaları halinde acil onarım müdahalesi gerektiriyor.

Deri mobilya çiziklerine öncelikle su ile ovalama işlemi yapın. Çizgi eğer yüzeyselse gidecektir. Ancak çizgi bu müdahale ile gitmiyorsa zeytinyağı yöntemini denemelisiniz. Bir top pamuğa zeytinyağı damlatın ve tampon hareketlerle çizik bölgeye uygulayın.Daha sonra ıslak mendile yağlı yüzeyi silin.Çizikler büyük oranda gidecektir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Normal adet dışında kan lekeleri veya hafif kanamaya aman dikkat!
  Normal adet dışında kan lekeleri veya hafif kanamaya aman dikkat!

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer, rahim ağzı kanseri hakkında önemli bilgiler verdi.

  23.1.2020 16:04
 • Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!
  Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!

  "Tatlı krizleri" çoğumuzun dert yandığı, ancak çözüm bulmakta zorluk çektiği sorunlardan biri. Zaman zaman yaşanan tatlı krizleri sorun oluşturmazken, ataklar sıklaştığında zamanla sağlık problemlerine yol açabiliyor.

  22.1.2020 15:34
 • Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!
  Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!

  Hiç fark ettiniz mi? Soğuk, yağmurlu ve kasvetli günlerde canımız hamur işi ve tatlı gibi yüksek karbonhidratlı gıdaları daha çok istiyor. Bunun nedeni havalar soğudukça vücut ısımızı koruyabilmek için daha çok enerjiye ihtiyaç duymamız. Ancak dikkat etmezsek bu besinler hızla kilo aldırabiliyor.

  22.1.2020 11:15