Ciltteki yağı azaltmanın püf noktaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
28.08.2019 10:26

Ciltteki yağı azaltmanın püf noktaları

Yağlı cilde sahip olanlar, küçük detaylara dikkat ederek parlak bir cilde sahip olabilirler. Cildinizi parlak ve canlı hale geldiğinde yaptığınız uygulamaların ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız.

Haber: Ciltteki yağı azaltmanın püf noktaları

Cildinde yağlanma sorunu yaşayanlar için makyaj ve yüz bakım uygulamaları oldukça zordur. Basit uygulamalarla bu zorlukları aşabilir, canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

HEDEF ODAKLI TEMİZLİK

Cildinizdeki yağ oranını azaltmak için öncelikle aşamalı temizlik işlemi uygulamalı ve hedefinize ulaşmalısınız. İlk olarak yağ arındırıcıyı sürün. Bu aşamada sivilcelerden kurtulduktan sonra köpük bazlı temizleyici ile cildinizi yıkayın. Cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

NEMLENDİRİCİYİ İHMAL ETMEYİN

"Cildim zaten yağlı, nemlendiriciye gerek yok" diye düşünüyorsanız, bu fikirden uzaklaşmalısınız. Çünkü nemlendirici kullandığınızda cilt nemi dengelenecek ve aşırı yağlanma sorununu önlemiş olacaksınız.

ÜRÜN SEÇİMİNE DİKKAT

Cilt temizliğinde kullanılan alkol bazlı ürünler ilk etapta bu sorunu gidermiş gibi görünse de kısa süre sonra büyük bir yağlanma sorunu ile karşılaşacaksınız. Bu yüzden alkol ve sert kimyasallar içeren ürünlerden uzak durmalısınız.

MASKE TAVSİYESİ: ÇAMUR MASKELERİ

Kağıt maskelerini bir kenara bırakın ve çamur maskelerini tercih edin. Çamur maskelerini haftada 2-3 defa yapmanız cildin temizlenmesine ve yağ oranının dengelenmesine yardım eder.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor