Cilt tipine göre doğru temizleyici nasıl seçilir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.09.2019 14:17

Cilt tipine göre doğru temizleyici nasıl seçilir?

Cildinize çok önem veriyorsunuz ama cilt bakımında kullandığınız ürünlere yeterince dikkat ediyor musunuz? Doğru ürün seçimi ile cildinizi tehlikelerden koruyabilir, daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Haber: Cilt tipine göre doğru temizleyici nasıl seçilir?

Cildiniz için en önemli ürünlerden olan temizleyici bakım ürünleri, cilt tipinize göre uygun şekilde seçilmelidir. Aksi halde uygulamalarınız verimsizleşir ve istediğiniz sonuçlardan hızla uzaklaşırsınız.

NORMAL CİLTLER

Kullandığınız ürün sert olmadığı sürece herhangi bir temizleyici ürünü tercih edebilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER

Cildi yağlı olanlar genellikle sert ve bol köpüren ürünleri tercih eder. Ancak bu hatalı bir seçimdir ve bu seçim sonucunda cildiniz daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Yağlı cilde sahip olanların yumuşatıcılarda düşük ve ürfektanlarda orta derecede bir formül tercih etmeleri gerekir.

KARMA CİLTLER

Cildinizi bazı bölgeleri yağlı, bazı bölgeleri kuru yapıda yani karma cilt tipine sahipseniz, cildinizi tanımalı ve kuru ve yağlı bölgeleri tespit etmelisiniz. Daha sonra da yağlı ve kuru bölgelere göre (içinde sls olmayan) ürünleri tercih ederek cilt temizliği yapmalısınız.

KURU CİLTLER

Temizleyiciler genellikle ciltteki yağ miktarını alır ve ciltte kuruluk oluşturur. Eğer cildiniz kuru bir yapıdaysa bu durumda emoliyanlarda yoğun, sürfektanda düşük ürünler tercih etmelisiniz. Alternatif olarak temizleme sütleri ve balm gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

HASSAS CİLT

Hassas cilt için seçilen ürünler de hassas olmalı ve en hafif formüllü ürün tercih edilmelidir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Ağız kokusu düşmanı 5 besin
  Ağız kokusu düşmanı 5 besin

  Ağız kokusunun itici etkisinden kurtulmak için besinleri kullanmaya ne dersiniz? Lezzetli besinlerle ağzı kokusuna kurtulabilir, ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

  19.9.2019 15:15
 • En sık yapılan 5 egzersiz hatası
  En sık yapılan 5 egzersiz hatası

  Sağlığınızı korumak için egzersiz yapıyorsunuz ama egzersiz yaparken yanlış hamleler yaparak sağlığınızı tehlikeye atıyor olabilirsiniz.

  19.9.2019 14:27
 • Saç uzatan pratik maske
  Saç uzatan pratik maske

  Saçlarınızın uzun olmasını istiyorsunuz ama yeterince uzamasını beklemek istemiyorsunuz. Sizi bu ikilemden kurtaracak pratik bir tarifimiz var.

  19.9.2019 09:22
 • 1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama
  1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama

  Günlük işlerin yıpratıcı etkisi ile elleriniz tahriş olur ve yumuşaklığını kaybeder. Ellerinize 1 dakika ayırarak bu istenmeyen histen kurtulabilir, yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.

  18.9.2019 11:30
 • Kozmetik ürünü alırken bu maddelere dikkat edin!
  Kozmetik ürünü alırken bu maddelere dikkat edin!

  Kişisel bakımınız için kozmetik ürünleri alıyor ve hassas şekilde uyguluyorsunuz. Peki, aldığınız ürünlerin sağlığınız için tehdit oluşturup oluşturmadığını biliyor musunuz?

  18.9.2019 10:12