Cilt kırışıklıkları neden olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
30.07.2019 16:01

Cilt kırışıklıkları neden olur?

Yaşlanma belirtileri zaman geçtikçe kadın erkek herkesin canını sıkmaya başlar. Çoğunlukla alın ve kaz ayağı bölgelerinde başlayan bu belirtilerin bazı temel sebepleri vardır. Bu sebepler yaş aldıkça daha da belirginleşebilir.

Haber: Cilt kırışıklıkları neden olur?

Gençken kadınların cilt problemleri oldukça azdır. Zaman ilerledikçe problemler artmaya başlar. Sizin için cildimizin neden bu kadar kırıştığını derledik.

1. Stres, üzüntü ve depresyon cilt yaşlanmasının en önemli faktörlerinden birisidir. Hem cildimiz hem de beden sağlığımız için stresten uzak durup sakin kalmaya çalışmalıyız.

2. Beslenme alışkanlıklarımız cildimize doğrudan etkilidir. Daha sağlıklı ve cildimizi yormayacak daha az yağlı ve baharatlı yiyeceklere yönelmek en doğrusu olacaktır.

3. Maalesef çevre kirliliği direkt olarak yüzümüze yansır. Şehrin karmaşasından kaçamasakta en azından bazı günler temiz hava yürüyüşleri hem cildimize hem bedenimize iyi gelecektir.

4. Düzenli su içmek hem cildiniz için hem de bedeniniz için tazelik demektir. Vücut kitle endeksinize göre değişim gösterse de günde en az 2.5 litre su içmek gerekir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.