Cildinizi güzel yapacak uygulama Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Cildinizi güzel yapacak uygulama

Güzel bir kadın güzel bir cilt demektir. Her şeyden önce güzel bir cilt sağlıklı bir kadın demektir. Peki, cildinizi daha güzel nasıl yapabilirsiniz? İşte, ipuçları…

Haber: Cildinizi güzel yapacak uygulama

Her kadın güzel bir cilde sahip olmak ister ve bunun için para harcar. Ancak kozmetiğe ve estetiğe ihtiyaç duymadan da daha güzel ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Sadece ufak bazı uygulamaları alışkanlık haline getirmeniz yeterli olacaktır.

KALİTELİ UYKU

Sağlıklı bir cilt kaliteli bir uyku ile olur. Günde ortalama 8 saatin yeterli olacağı uykunun kaliteli olması için uyumadan 1 saat önce telefonu kapatmanız gerekmektedir.

GÜNEŞTEN KORUNMAK

Cildin en büyük düşmanlarından biri güneştir. Yüzü kurutan ve cildi çatlatan güneş aynı zamanda kanseri de tetikler. Bu nedenle hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için olabildiğince güneşten korunmanız gerekmektedir. Güneş kremleri, şapkalar size yardımcı olacaktır.

SOĞUK SU İLE YÜZ YIKAMAK

Sık sık söylenen gece yatmadan önce yüzünüzü soğuk suyla yıkayın önerisi burada da geçerli. Hem gece yüzünüzü temizleyip nem ihtiyacını karşılayacak hem de gereksiz kozmetiklerden sizi uzak tutacaktır.

YÜZ YOGASI

Yüz egzersizi kasların harekete geçirir ve yüzü daha genç tutar. Son günlerin popüler uygulaması olan yüz yogası ise yüzünüzü genç ve güzel tutmak için size nasıl hareket ettirmeniz gerektiğini gösterecektir.

BUZ UYGULAMASI

Yaz sıcağında gözenekleri genişleyen ve yıpranan cildinize en iyi gelen şey küp buzu suratınızda gezdirmek olacaktır. Özellikle Hollywood yıldızlarının dahi güzellik sırlarından olan buz yüzünüzü anında canlandırmak açısından da pratik bir yoldur.

5.06.2019 11:20 [12118306]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.