Çiftlerin tercih ettiği 5 trend düğün seremonisi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.06.2019 11:55

Çiftlerin tercih ettiği 5 trend düğün seremonisi

Evlilik törenlerini kendilerine has ve anlamlı kılmak isteyen çiftler yeni trend olarak seremonilere yönleniyorlar. Düğünü daha renkli ve çiftleri daha bağlayıcı yapan bu seremoniler için 5 trend belirledik.

Haber: Çiftlerin tercih ettiği 5 trend düğün seremonisi

Nikah kıymanın ötesinde kendi birliktelikleri simgelemek için çiftler artık seremoniler gerçekleştiriyorlar. Geçmişten gelen ya da modern dünyada oluşturdukları bu seremoniler çok çeşitli olarak kendine yer buluyor.

1- HANDFASTİNG SEREMONİSİ

Batı Avrupa ülkelerinde genellikle seküler bir bağlılık için ortaya çıkan pagan geleneği handfasting, çiftlerin ellerini birleştirmesi ve bağlaması ile gerçekleşir. Bağlı şekilde taahhütte bulunurlar. Son zamanlarda özellikle yabancı ülkelerde yaygınlaşan bu folklorik seremoni oldukça trend oldu.

2- KUM SEREMONİSİ

Çiftler 2'şer farklı renkte kum seçiyorlar. Seçilen kumlar için ortaya uzun bir vazo konuyor genelde. Önce damat ilk kumu döküyor. Sonra damat ve gelin birlikte kumu döküyorlar. Böylece birlikte bir şeyler inşa ederek ilişkilerine başlıyorlar. Birlikte yuva kurma sembolleri barındıran bu seremoni son birkaç yıldır tercih ediliyor.

3- BİRLİKTE YEME SEREMONİSİ

Birlikte yemek yaşam boyu birlikte zaman geçirmeyi simgeliyor. Birçok kültürde ne yendiği değişiklik gösterse de hemen her kültürde düğünde ortak yenen bir yiyecek oluyor. Türkiye'de bu pasta olarak kabul edilebilirken başka kültürlerde bal ya da içki olabiliyor.

4- ÇAY SEREMONİSİ

Çin'de geleneksel olarak uygulanan çay seremonisi, yeni nesil arasında da yaygınlaşmaya başladı. 2 farklı türde çay seçen çift birbirlerine bu çayları ikram ediyorlar. Birlikte yaşama temalı bu seremoni otantik bir hava katıyor.

5- ÇİFTE ÖZGÜ SEREMONİ

Belli seremonileri uygulamak istemeyen ve kendilerine ait özel bir anlamın olduğu seremonileri tercih eden çiftler de var. Böylece daha anlamlı ve daha özgün olacağını düşünüyorlar.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'