Çay Poşetlerini Kullanabileceğiniz Farklı Uygulamalar Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Çay Poşetlerini Kullanabileceğiniz Farklı Uygulamalar

Pratik içecek keyfiniz poşet çayı temizlik, güzellik ve sağlık amacıyla kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Haber: Çay Poşetlerini Kullanabileceğiniz Farklı Uygulamalar

Poşet çayları sadece içeceklerinizi kolayca hazırlamak için kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Poşet çayları, güzellik, sağlık ve hijyen gibi çok farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Cam yüzeyler: Kullanılmış poşet çayları tekrar demleyin. Dem suyunu camlarınıza, aynalarınıza sıkın. İz bırakmayan bezle silin. Yüzeylerin pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Kötü kokuları gideriyor: Birkaç tane poşet çay ile beraber nane ya da limon kullanarak ayakkabıları kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Klozet, ayakkabılar ve çekmeceler, poşet çaylarla mis gibi kokacak.

Çay banyosu: Birkaç tane poşet çayı geniş bir kaseye koyun. Kaseye sıcak su koyun. Yüzünüzü kaseye yaklaştırın ve sıcak buharı hissedin. Bu yöntem cildinizin nemlenmesini ve gözeneklerin açılmasını sağlayacak.

Çay maskesi: Kullanılmış çay paketlerini buzdolabında soğuttuktan sonra gözlerinizin üzerine kapatıp 4-5 dakika bekleyin. Bu uygulama göz altı lekelerinin gitmesini sağlayacak.

Tava bakımı: Siyah çay poşetlerini tavalarınıza sürün. Bu tavalarınızın ömrünü uzatacaktır.

Kaşıntılar için: Kullanılmış poşet çayları cildinizde kaşıntı ve kızarıklık olan bölgeye sürün. Kısa sürede rahatlama sağladığını göreceksiniz.

Bitki bakımı: Evde bitkileriniz varsa kullanılmış çay poşetlerini bitkilerin diplerine koyarak onların canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Siğil: Kullanılmış ve soğumuş 2 adet çay poşetinden birini siğilin üzerine koyun. 15 dakika bekletin. Sonra diğer çay poşetini koyun 20 dakika bekletin. Bu uygulamayı birkaç gün devam ettirerek etkili sonuç alacaksınız.

Zorlu lekeler: Tava ve tencerelerde karşılaştığınız zorlu lekeler için çay poşetlerini kullanabilirsiniz. Akşam lekenin üzerine kullanılmış çay poşetini koyun. Sabah lekenin kolayca çıkacağını göreceksiniz.

9.3.2019 12:40 [11818577]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.