Cam kırıklarından kurtaran 3 pratik yöntem Haberi - yenikadin.com
25.07.2019 14:42

Cam kırıklarından kurtaran 3 pratik yöntem

Küçük ev kazaları zaman zaman başınıza büyük işler açabiliyor. Ancak basit yöntemlerle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Haber: Cam kırıklarından kurtaran 3 pratik yöntem

Evlerde en sık yaşanan kazaların başında gelen cam kırılmaları,doğru temizlik yöntemleri ile tehlike olmaktan çıkıyor. Elektrikli süpürge ile ne kadar temizleseniz ufak kırıntıların kalmış olma endişesi sizi tedirgin eder. Pratik yollarla bu tedirginlikten kurtulabilirsiniz.

KOLİ BANDI

Cam kırılan alanda kusursuz bir temizlik istiyorsanız koli bandından yardım alabilirsiniz. Koli bandını cam parçalarının olduğu alana yapıştırıp çekerek tüm cam parçalarını temizleyebilirisiniz.

KAĞIT HAVLU

Kağıt havluyu birkaç kez katlayıp elinize alın ve nemli olacak şekilde ıslayın. Kağıt havluyu cam kırıkları olan bölgede gezdirin. Kırık parçalar kağıt havluya yapışacak ve ortamda sizin için tehlike oluşturan parçalardan kurtulmuş olacaksınız.

PATATES DİLİMİ

Büyük bir patatesi ortadan ikiye ayırın. Dilimi cam kırıklarının olduğu alanda bastırarak gezdirin. Yüzeyde kalan irili ufaklı parçalar patatese yapışacaktır.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.