Buzdolabınızdaki tok tutan doğal atıştırmalıkları keşfedin Haberi - yenikadin.com
2.07.2019 16:25

Buzdolabınızdaki tok tutan doğal atıştırmalıkları keşfedin

Sıcak yaz mevsiminde günlerin uzunluğu ve günlük koşturmaca içerisinde çoğu zaman yediklerimize ve içtiklerimize dikkat edemez hale geliyoruz. İşte bu noktada gün içerisinde fazla acıkmadan tüketebileceğiniz bazı atıştırmalıkları sizler için derledik.

Haber: Buzdolabınızdaki tok tutan doğal atıştırmalıkları keşfedin

Ev, iş, trafik stresi derken maalesef beslenme düzenimiz konusunda ipin ucu kaçabiliyor. Özellikle yaz aylarında tüm gün dışarıda olduğumuzda ara öğünlerimizi atlayıp akşamında çok ağır öğünler yiyerek günü tamamlıyoruz. Aslında çantamızda taşıyacağımız minik atıştırmalıklar ile midemizin çok da acıkmasına izin vermeden ona doyma hissi verebiliriz.

SALATALIK ÜZERİNE DEREOTU

Dereotu, içindeki ödem söktürücü madde ile sizi rahatlatacaktır. Salatalık ise hepimizin bildiği gibi çoğunluğu su olan ve sevilen bir seçenektir. Biraz yoğurta karıştırdığınızda ferah ve tok tutan bir seçeneğe dönüşür.

KURU KAYISI VE CEVİZ

Hem tatlı ihtiyacınızı kayısı ile karşılayıp hem de ceviz ile tokluk hissi yaratabilirsiniz. Kayısı ve ceviz her zaman birlikte güzel bir ikilidir. İçindeki Omega 3 ise, cevizi bolca tercih etmeniz için güzel bir neden.

AYRAN VEYA KEFİR

Hem kan basıncını düzenleyen hem de verdiği ferahlık hissiyle her zaman tercih edilen ayran ve kefir midenizi hem rahatlatır hem de uzun vadeli tokluk hissi sağlar.

SÜTLÜ KAHVE

Kahve tek başına tüketildiğinde tokluk hissi yaşatmayabilir ancak süt ile birleştiğinde her zaman güzel bir seçenektir.

ÇEŞİTLİ MEYVELER

Meyveler, mevsim fark etmeksizin her zaman çantanızda bulunması gereken; sizi, gününüzü ve anınızı kurtaracak süper kahramanlardır. Çantanıza atacağınız bir muz, elma, portakal ya da birkaç mandalin günü tamamlamak için iyi birer seçenek olacaktır.Yeni Sağlık Haberleri

 • Pandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldıPandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldı

  Çocuk için evli kalmak, ailedeki sorunu çözmez. Çocukların boşanmaya gösterdikleri tepkinin asıl sebebi anne ve babalarından ayrılmayı istememeleridir. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden Uzman Klinik Psikolog Ceren Kurtay Doğan anlatıyor…

 • Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?

  Türkiye'de ilk koronavirüs vakası, geçen yılın Mart ayında İstanbul'da tespit edildi. Koronavirüsten kaynaklanan ilk ölüm haberi de yine aynı dönemde İstanbul'dan geldi. Sonrasında salgın hem İstanbul'da hem de ülkede hızla yayıldı.

 • Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmiSular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi

  Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi Başhekim Dr. Özkar; "Sadece civar illerden değil yurt dışından da gelen hastalarımızı ağırlamak istiyoruz" Kahramanmaraş'ta Sular Akademi Hastanesi 300 yatak kapasiteli, 7 ameliyathanesi ile sağlık sektöründe vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

 • Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!

  Kahve tutkunlarının yeni gözdesi yağlı Türk kahvesinin, kilo vermeyi kolaylaştırmaktan iştahı azaltmaya, açken olan baş ağrısına çözüm olmaktan konsantrasyonu arttırmaya kadar onlarca faydası var. Dr. Ayşegül Çoruhlu yağlı Türk kahvesi ile ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

 • Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?

  Oruç tutarken vücut gün boyunca ihtiyaç duyduğu maddelerden uzak kalıyor. Bu da günlük hayatı etkiliyor, insan kendini çok hızlı bir şekilde aç, susuz, yorgun, enerjisiz hissedebiliyor. İşte bu sorunlarla baş etmek ve sağlıklı bir Ramazan geçirmek için sahurda beslenmeye özen göstermek gerekiyor..