Buzdolabını düzene sokan uygulamalar Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
7.06.2019 12:11

Buzdolabını düzene sokan uygulamalar

Buzdolabının hacmini artıran ve daha pratik şekilde kullanım sağlayan uygulamalarla buzdolabınız daha işlevsel hale geliyor.

Haber: Buzdolabını düzene sokan uygulamalar

Buzdolabınızın hacminin küçüklüğünden yakınıyorsanız ya da buzdolabınızın hacmi yeterli değilse pratik uygulamalarla bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

Dönen tepsiler: Buzdolabının raflarında arka taraflarda kalan kavanozlara kolayca ulaşmak için dönen tepsiler kullanabilirsiniz.

Porsiyonlayın: Yiyecekleri derin dondurucuya koyarken porsiyonlar halinde yerleştirin. İhtiyacınız olduğunda geri çıkarmak çok daha kolay olacaktır.

Etiketleyin: Buzdolabına koyduğunuz kapları etiketleyin. Buzdolabının içinde bölmelere göre istifleme yaparak aradığınızı kolay bulabilir, daha işlevsel bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Merdane kullanın: Derin dondurucuya yerleştireceğiniz paketleri merdane ile düzleştirin. Elle yapacağınız işleme göre çok daha tasarruflu bir işlem olacaktır.

İçecek aparatları: Buzdolabında bulunan içecekleri bir arada tutan içecek aparatlarını kullanarak alandan büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Saklama kapları: Saklama kabı alırken ergonomik tasarımlı üst üste konabilen ürünleri tercih edin.

Kilitli poşetler: Buzdolabına besin yerleştirirken en büyük yardımcınız kilitli poşetler olacaktır.

Rafları düzenleyin: Raflar arası mesafeleri farklı boyutlarda olacak şekilde düzenleyin. Böylece tüm alanı kullanabileceksiniz.

Çocuklara uyarlayın: Buzdolabının alt raflarına çocukların ulaşabileceği besinler koyun. Böylece çocuklar buzdolabını karıştırırken ortalığı dağıtmayacaktır.

Çin yemeği çubukları: Kaseleri buzdolabına koymadan önce folyo ile sarın. Buzdolabına yerleştirirken iki kaseyi üst üste koyun ve arasına Çin çubuğu yerleştirin. Bu şekilde buzdolabının hacminden maksimum oranda faydalanabilirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Normal adet dışında kan lekeleri veya hafif kanamaya aman dikkat!
  Normal adet dışında kan lekeleri veya hafif kanamaya aman dikkat!

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer, rahim ağzı kanseri hakkında önemli bilgiler verdi.

  23.1.2020 16:04
 • Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!
  Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!

  "Tatlı krizleri" çoğumuzun dert yandığı, ancak çözüm bulmakta zorluk çektiği sorunlardan biri. Zaman zaman yaşanan tatlı krizleri sorun oluşturmazken, ataklar sıklaştığında zamanla sağlık problemlerine yol açabiliyor.

  22.1.2020 15:34
 • Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!
  Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!

  Hiç fark ettiniz mi? Soğuk, yağmurlu ve kasvetli günlerde canımız hamur işi ve tatlı gibi yüksek karbonhidratlı gıdaları daha çok istiyor. Bunun nedeni havalar soğudukça vücut ısımızı koruyabilmek için daha çok enerjiye ihtiyaç duymamız. Ancak dikkat etmezsek bu besinler hızla kilo aldırabiliyor.

  22.1.2020 11:15