Buzdolabını düzene sokan uygulamalar Haberi - yenikadin.com
7.06.2019 12:11

Buzdolabını düzene sokan uygulamalar

Buzdolabının hacmini artıran ve daha pratik şekilde kullanım sağlayan uygulamalarla buzdolabınız daha işlevsel hale geliyor.

Haber: Buzdolabını düzene sokan uygulamalar

Buzdolabınızın hacminin küçüklüğünden yakınıyorsanız ya da buzdolabınızın hacmi yeterli değilse pratik uygulamalarla bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

Dönen tepsiler: Buzdolabının raflarında arka taraflarda kalan kavanozlara kolayca ulaşmak için dönen tepsiler kullanabilirsiniz.

Porsiyonlayın: Yiyecekleri derin dondurucuya koyarken porsiyonlar halinde yerleştirin. İhtiyacınız olduğunda geri çıkarmak çok daha kolay olacaktır.

Etiketleyin: Buzdolabına koyduğunuz kapları etiketleyin. Buzdolabının içinde bölmelere göre istifleme yaparak aradığınızı kolay bulabilir, daha işlevsel bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Merdane kullanın: Derin dondurucuya yerleştireceğiniz paketleri merdane ile düzleştirin. Elle yapacağınız işleme göre çok daha tasarruflu bir işlem olacaktır.

İçecek aparatları: Buzdolabında bulunan içecekleri bir arada tutan içecek aparatlarını kullanarak alandan büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Saklama kapları: Saklama kabı alırken ergonomik tasarımlı üst üste konabilen ürünleri tercih edin.

Kilitli poşetler: Buzdolabına besin yerleştirirken en büyük yardımcınız kilitli poşetler olacaktır.

Rafları düzenleyin: Raflar arası mesafeleri farklı boyutlarda olacak şekilde düzenleyin. Böylece tüm alanı kullanabileceksiniz.

Çocuklara uyarlayın: Buzdolabının alt raflarına çocukların ulaşabileceği besinler koyun. Böylece çocuklar buzdolabını karıştırırken ortalığı dağıtmayacaktır.

Çin yemeği çubukları: Kaseleri buzdolabına koymadan önce folyo ile sarın. Buzdolabına yerleştirirken iki kaseyi üst üste koyun ve arasına Çin çubuğu yerleştirin. Bu şekilde buzdolabının hacminden maksimum oranda faydalanabilirsiniz.