Buzdolabını düzene sokan uygulamalar Haberi - yenikadin.com
7.06.2019 12:11

Buzdolabını düzene sokan uygulamalar

Buzdolabının hacmini artıran ve daha pratik şekilde kullanım sağlayan uygulamalarla buzdolabınız daha işlevsel hale geliyor.

Haber: Buzdolabını düzene sokan uygulamalar

Buzdolabınızın hacminin küçüklüğünden yakınıyorsanız ya da buzdolabınızın hacmi yeterli değilse pratik uygulamalarla bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

Dönen tepsiler: Buzdolabının raflarında arka taraflarda kalan kavanozlara kolayca ulaşmak için dönen tepsiler kullanabilirsiniz.

Porsiyonlayın: Yiyecekleri derin dondurucuya koyarken porsiyonlar halinde yerleştirin. İhtiyacınız olduğunda geri çıkarmak çok daha kolay olacaktır.

Etiketleyin: Buzdolabına koyduğunuz kapları etiketleyin. Buzdolabının içinde bölmelere göre istifleme yaparak aradığınızı kolay bulabilir, daha işlevsel bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Merdane kullanın: Derin dondurucuya yerleştireceğiniz paketleri merdane ile düzleştirin. Elle yapacağınız işleme göre çok daha tasarruflu bir işlem olacaktır.

İçecek aparatları: Buzdolabında bulunan içecekleri bir arada tutan içecek aparatlarını kullanarak alandan büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Saklama kapları: Saklama kabı alırken ergonomik tasarımlı üst üste konabilen ürünleri tercih edin.

Kilitli poşetler: Buzdolabına besin yerleştirirken en büyük yardımcınız kilitli poşetler olacaktır.

Rafları düzenleyin: Raflar arası mesafeleri farklı boyutlarda olacak şekilde düzenleyin. Böylece tüm alanı kullanabileceksiniz.

Çocuklara uyarlayın: Buzdolabının alt raflarına çocukların ulaşabileceği besinler koyun. Böylece çocuklar buzdolabını karıştırırken ortalığı dağıtmayacaktır.

Çin yemeği çubukları: Kaseleri buzdolabına koymadan önce folyo ile sarın. Buzdolabına yerleştirirken iki kaseyi üst üste koyun ve arasına Çin çubuğu yerleştirin. Bu şekilde buzdolabının hacminden maksimum oranda faydalanabilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.

 • 5-11 Nisan haftalık burç yorumları5-11 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 5-11 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?