Bütçe Dostu 10 Avrupa Tatil Rotası Haberi - yenikadin.com
28.01.2019 08:57

Bütçe Dostu 10 Avrupa Tatil Rotası

Bütçenizi sarsmadan Avrupa'nın en güzel ülkelerini ve en güzel şehirlerini keşfedebilirsiniz.

Haber: Bütçe Dostu 10 Avrupa Tatil Rotası

1.İTALYA/ CALABRİA

Haritalarda İtalya'nın çizme görünümünü kazanmasını sağlayan coğrafi şekle sahip olan Calabria, çizme figürünün ayak kısmını oluşturmaktadır. Doğal görünümü ile etkileyici bir coğrafyaya sahip olan Calabria, iklimi, kıyıları ve doğası ile dikkat çekiyor. İtalya'nın çok bilinmeyen bir bölgesi olan Calabria'da ekonomik şartlarda tatil yapabilirsiniz.

2.FRANSA / STRASBOURG

Avrupa'nın bürokrasi merkezlerinden biri olan Strasbourg, diplomatik havası yanında doğal havası ile ziyaretçilerini etkiliyor. Ortaçağ kültürünü yansıtan şehir, Paris ile kıyaslandığında oldukça ekonomik bir seçenektir.

3.MACARİSTAN / BUDAPEŞTE

Tuna nehrinin ikiye ayırdığı Budapeşte, ihtişamlı mimarisi ile ziyaretçilerini büyülüyor. Tarihi dönemlerde önemli bir merkez olan Budapeşte, o dönemin izlerini yansıtıyor. Bütçenizi sarsmayacakkoşullarda tatil yapmayı sağlayan Budapeşte, fotoğraf makinenizi elinizden bıraktırmayacak güzelliklere sahip.

4.MAKEDONYA / OHRİ

Ohri gölünün kenarında bulunan Ohri şehri, Osmanlı ve Bizans döneminden izler yansıtmaktadır. Berrak suyu olan gölünde yüzme ve tekne turu gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Nefis lezzetlere ve tatil seçeneklerine uygun ekonomik şartlarda sahip olabilirisiniz.

5.SIRBİSTAN / BELGRAD

Avrupa'nın kapısı konumunda olan Belgrad, Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği noktadadır. Osmanlı'nın sınır şehri olan Belgrad'da pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Vizesiz Belgrad seyahatiniz ekonomik açıdan uygun bir seçenektir.

6.BOSNA HERSEK / SARAYBOSNA

Başkent Saraybosna, yurtdışında kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz bir şehirdir. Tarihi ve lezzetleri ile yabancılık çekmeyeceğiniz şehir, ekonomi olarak da oldukça uygundur.

7.ROMANYA / BÜKREŞ

Balkanların Paris'i olarak bilinen Bükreş, görkemli yapıları, sanat merkezleri, tarihi yerleri ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

8.HIRVATİSTAN / ZAGREB

AB'nin çiçeği burnunda üyesi Hırvatistan,Avusturya-Macaristan İmparatorluğu döneminden kalma eserleri ve değerleri ile Zagreb şehrinde misafirlerini ağırlıyor. Bu deneyimi yaşamak için yüklü bir masrafa girmenize de gerek yok.

9.ALMANYA / HAMBURG

Oldukça kalabalık bir şehir olan Hamburg, limanları ve ihtişamlı yapıları ile görkemli bir şehir turu sunuyor. Kozmopolit bir yapısı olan Hamburg, dünyanın farklı coğrafyalarından kültürlere, izlere ve eserlere rastlamak mümkün.

10.SLOVAKYA / BRATİSLAVA

Viyana ile yakın olan Bratislava, günübirlik gezilerle Viyana ve Bratislava gezisi yapmaya imkan sağlıyor. Viyana'ya göre oldukça ekonomik bir seçenek olan Bratislava, tarihi dokusu ile ilgi çekiyor.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.