YENGEÇ BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcunun Özellikleri

Yönetici: Ay
Öncü, su elementinden, dişil bir burç

Olumlu Yönleri:

Hissedebilen, aile temasına önem veren, besleyen, sahiplenen, biriktiren, duyarlı, empat, maneviyatı yüksek, anaç, fedakar

Olumsuz Yönleri:

Kendini göstermekte zorlanan, fazla nostaljik, özgüvensiz, aşırı hassas, istismar edebilen, aşırı tutucu, mantıklı olamayan

Yengeç Burcu Genel Kişilik Özellikleri

Yengeç dendiği zaman ilk akla gelen denizde yaşayan kıskaçları olan canlı. Kabuğu oldukça sert fakat elinize aldığınızda göğüs tarafı ise oldukça yumuşaktır. İşte yengeçler de aslında böyledir. Dışarıdan bakıldığında sert, soğuk bir görünümleri vardır fakat tanımaya başladıkça onun ne kadar hassas olduğunu keşfedersiniz.

Bu hassaslıklarından dolayı oldukça kırılgan ve alıngan bir yapıları vardır. Fark etmeden bile onu kırabilirsiniz. Fakat onunla iyi anlaşır ve hayatına girmeyi başarabilirseniz tıpkı kendini koruduğu gibi sizi de koruduğunu gözlemleyebilirsiniz. Dişil bir burç olduğundan dolayı etki yaratmaktansa var olan etkiye tepki yaratma eğilimindedir, bu da beraberinde sürekli kendini savunmayı getiriyor.

Kendini kabul ettirme ve ait hissetmek onlar için oldukça önemli. Bir ev olsun, ilişki olsun, iş olsun içinde bulunduğu sosyal grup olsun, onun için önemli olan içinde bulunduğu düzene ait olma hissidir. Eğer gerçekten kendini o şeye ait hissederse işte o zaman mutlu olur. Çünkü o zaman koruyacak, düşünebileceği bir şeyleri olacaktır. Bu aidiyet duygusunun temelinde aslında güvenlik duygusu yatar. Ait olduğunu hissettiği kadar güvende olduğunu da hisseder.

Ondan objektif olmasını bekleyemezsiniz. Yöneticisi Ay'dır ve Ay duyguları temsil eder. İşin içine duygular karıştığı zaman, objektif, tarafsız olması ve mantıklı kararlar vermesi zorlaşır. Kendini hep bir "taraf"ı tutmak zorunda hisseder. Fakat duyguları ve düşünceleri de değişkendir, bu yüzden geçen sene çok sevdiği bir şeyden bu sene hoşlanmayabilir de.

Sık sık geçmişten bahsettiğine şahit olabilirsiniz. "Bizim zamanımızda", "Eskiden olsa" diye başlayan cümleleri sık sık duyabilirsiniz. Biraz nostaljik bir yapıları vardır. Tarihi, tarihi olayları, yaşanmışlıkları severler. Bununla beraber biriktirmeyi de severler. İyi bir koleksiyoner olabilirler.

Yöneticileri Ay onlara muazzam bir hayal gücü verir. Zaten içe dönük kişilerini de eklersek, hayal kurmak için kendilerine gerekli ortamı yaratmakta hiç zorlanmazlar. Hem içe dönüklük, hem hayalperestlik beraberinde suskunluğu da getirir. Yengeç burçları İkizler gibi çok fazla konuşmayı sevmezler, hedefleri iletişim değildir. Korumak, saklamak, büyütmek, beslemek, duygusal olarak güvende olacağı ortamı yaratmakla ilgilenirler.
Yengeç zamanı, yazın başlangıcını simgeler. Doğa olarak suların artık yavaş yavaş ısınmaya başladığı dönemdir. Denizler canlanmaya, hareketlenmeye başlar. Yengeç zamanı denizden en çok verim alınacak zaman olarak bilinir balıkçılar tarafından.

Çevresindeki insanları anaç duygularla yönetirler. Tembihlemek onların işidir. Yuva, aile, vatan, millet kavramları onlar için oldukça önemlidir. Özellikle evi onlar için sığınak görevi görür. Çocuklarına oldukça düşkün bir yapıları vardır.

Medical Astrolojiye göre; göğüs, diyafram, kadın göğüsleri, kalp, mide, böğür, dalak ve akciğerleri temsil eder.

Göğüs, mide ve memelerde ki rahatsızlıklar, yetersiz sindirim, mideyi üşütme, verem, tuzlu balgamlar, ağır öksürükler, su dolu kabarcıklar, midede yaralar, göğüste kanseri temsil eder.

Hayattaki Amaçları

Duygularınla temas kurmak
Empati yeteneğini geliştirmek
Başkalarını her anlamda desteklemek
Dolaylı değil direk iletişime geçmek, duygularını direk ifade etmek
Başkalarını eleştirmeden olduğu gibi kabul etmek
Her şeyi kontrol etmeyi çalışmayı bırakmak
Aşırı sorumluluk hissinden kurtulmak
Kendi değer yargılarını oluşturmayı öğrenmek
Ön yargı duvarını yıkmak
Aşırı hedef odaklı olmayı bırakmalı
Önce kendini düşünmeyi öğrenmesi gerekiyor
Önce kendine yardım etmeyi öğrenmesi gerek
Eve lazım olan şey camiye haramdır
Yenilgiyi, başarısızlığı kabul etmek
Her şeyi gurur meselesi yapmamayı öğrenmesi gerek

Yengeç Burcuna Uygun Meslekler

Ebe, inşaatçı, anaokulu öğretmeni, antika satıcısı, armatör, deniz biyologu, tarihçi, iç mimar, köpek yetiştiricisi, veteriner, küratör, çocuklarla ilgili işler, aşçı, diyetisyen, aile planlamacısı, fırıncı, koleksiyoner, ev kadını, cankurtaran, nakliyeci

Yengeç Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Yengeç Kadını- Koç Erkeği: İmkansız
Yengeç Kadını- Boğa Erkeği: Parlak
Yengeç Kadını- İkizler Erkeği: Anlaşamaz
Yengeç Kadını- Yengeç Erkeği: Hülyalı
Yengeç Kadını- Aslan Erkeği: Duygusal
Yengeç Kadını- Başak Erkeği: Tempolu
Yengeç Kadını- Terazi Erkeği: Ağır çekim
Yengeç Kadını- Akrep Erkeği: Çok başarılı
Yengeç Kadını- Yay Erkeği: Rahatsız edici
Yengeç Kadını- Oğlak Erkeği: Muhafazakar
Yengeç Kadını- Kova Erkeği: Bitmeyen endişe
Yengeç Kadını- Balık Erkeği: Yüksek sabır

Yengeç Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Yengeç Erkeği- Koç Kadını: Geçimsizlik
Yengeç Erkeği- Boğa Kadını: Birbirlerini koruyan
Yengeç Erkeği- İkizler Kadını: Temiz saf
Yengeç Erkeği- Yengeç Kadını: Hülyalı
Yengeç Erkeği- Aslan Kadını: Sevgi dolu
Yengeç Erkeği- Başak Kadını: Çok şüpheli
Yengeç Erkeği- Terazi Kadını: Sert
Yengeç Erkeği- Akrep Kadını: Güzel
Yengeç Erkeği- Yay Kadını: Ayrı dünyalar
Yengeç Erkeği- Oğlak Kadını: Özel ve düzgün
Yengeç Erkeği- Kova Kadını: Zararlı
Yengeç Erkeği- Balık Kadını: Karışık