YAY BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcunun Özellikleri

Yönetici: Jüpiter
Değişken, ateş elementinden, eril bir burç

Olumlu Yönleri:

Bilgiye aç, öğrenmeye açık, felsefi, vizyoner, iyimser, sporcu, hevesli, yeniliklere açık, amaç duygusuna sahip, sosyal, meraklı

Olumsuz Yönleri:

Sorumluluk almaktan kaçınan, dağınık, imkanları doğru kullanamayan, abartılı, patavatsız, söz verip tutmayan, fanatik, maymun iştahlı

Yay Burcu Genel Kişilik Özellikleri

Şimdi sırada Yay burcu var. Yay burcu isminden yapan çağrışım gibidir aslında, yayılmak, nüfuz etmek, geniş çevrelere ulaşmak, uzaklara gitmek ister. Yöneticisi Jüpiter olmasından dolayı oldukça hoş görülü hayata karşı iyimser bir bakış açıcı ile yaklaşan genel olarak neşeli bir görüntü çizer.

Değişken bir yapısı vardır, öğrendiği, keşfettiği her yeni şey hayatına farklı bir kapı aralar ve o kapıdan bakmaya çalışır hayata. Bu yüzden yayların fikirleri sürekli değişiyor ise bu uçucu havai yapıdan dolayı değil, değişen ve değişen bilgiler yüzünden olmaktadır. Her türlü ortama, insana, duruma uyum sağlayabilecek kadar esnek bir yapıları vardır.

Ateş elementi bir burç olduğundan dolayı girişken, inisiyatif alabilen, heyecanlı bir mizacı vardır. Sosyalleşmeyi, insanlarla kaynaşmayı, yeni insanlarla tanışmayı severler ve dışa dönüktürler. Onlar için her yeni insan keşfedilecek ve ardından birçok şey öğrenilebilecek yeni bir hayattır adeta.

Yay sporcu bir burçtur. Bu yüzden ikonasında Ok atan yarı hayvan yarı insan bir figürle temsil edilir. Tabi bu figürü sadece sporla bağdaştırmak yanlış olur, yay burcu hep ileriye atılmak, uzaklara gitmek, keşfetmek ve yeni şeyler deneyimlemek ister. Bu onda heyecan uyandırır. Sembolizminde yer alan ok, hedefleri gösterir ve yay burçlarının daima gitmeyi planladıkları bir hedefleri vardır. Eğer bir amaçları olmaz ise mutsuz olurlar.

Felsefeler, dinler, yabancı kültürler, diller, bilgi, araştırma hepsi yay burcunun anahtar kelimeleri arasında yer alır. Çevrelerinde farklı insan gruplarını toplamayı ve bir araya getirmeyi severler. Çünkü onun işi araştırmak, öğrenmek, bilgiye ulaşmak, bilgeliğe ulaşmaktır.

Düşünmüşümdür acaba Pollyanna Yay burcu muydu diye? Çünkü yay burçlarının da zaman zaman insanı sinir edebilecek iyimser bir yapıları vardır. Küçük şeylerden mutlu olabilen yapıları sayesinde hayata her zaman bardağın dolu tarafından bakabilme yeteneklerine sahiptirler.

Tabii bu kadar sosyal olmak, dışa dönüklük, yeni insanlarla tanışma isteği, seyahatlerden zevk alma beraberinde özgürlüğü de getirmektedir. Yay burçları özgürlüklerine oldukça düşkündürler, kendini kısıtlayan kişilerle beraber olmaları onlar için oldukça zor olduğu gibi, kendini özgürce ifade edemedikleri ortamlarda da pek mutlu olmazlar.

Esprili, nüktedan, şakacı, eğlenceli bir yanları vardır. Yalnız zaman zaman aşırıya kaçan abartılı davranışlar ve fanatik eğilimlerde gözlemleyebilirsiniz. Kıvrak zekalı, meraklı, sıcakkanlı, direk temasta olmayı seven kişilerdir. Kendilerini açık ve net bir şekilde ifade edebilirler fakat bazen patavatsızlıkla açık sözlülük arasındaki ince çizgiyi ayarını kaçırabilirler.

Onların özgürlük anlayışları özellikle, özel ilişkilerinde bazen problem yaratabilir. Karşısındaki kişi onu anlamakta zorlanabilir.

Medikal astrolojiye göre; insan vücudunda uyluk ve kaba etleri yönetir. Bu kısımlarda ortaya çıkan fistüller, hasarlar, yüksek ateş, hummalar, dört ayaklı hayvanlar tarafından zarar görme, spor sakatlıkları yay burcu ile ilişkilendirilir.

Hayattaki Amaçları

Sezgilerine güvenmeyi öğrenmeli
Özgürlük duygusunu beslemek, geliştirmek
Açık sözlü olabilmeyi öğrenmek
Kendine güvenebilmek
Sabrı öğrenmeli
Kararsızlığı bırakmalı
Başkalarının duymak istediği şeyleri söylemeyi bırakmalı
Dedikodu yapmayı bırakmalı
Sürekli bilgi peşinden koşmayı bırakmalı
Etik ve ahlaki değerleri ön plana çıkarmalı
Farklı, yabancı kültür ve insanlara açık olmalı
Perspektifi geniş tutabilmeli

Yay Burcuna Uygun Meslekler

Yabancı dil öğretmeni, çevirmen, avukat, muhabir, turizmci, veteriner, tarih öğretmeni, natüralist, sporcu, hayvan eğitmeni, akademisyen, seyyah, din adamı, ihracatçı, yayıncı

Yay Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Yay Kadını- Koç Erkeği: Çok romantik
Yay Kadını- Boğa Erkeği: Rekabetli
Yay Kadını- İkizler Erkeği: Hem sıcak hem soğuk
Yay Kadını- Yengeç Erkeği: Ayrı dünyalar
Yay Kadını- Aslan Erkeği: Dürüst sadık
Yay Kadını- Başak Erkeği: Güçlü
Yay Kadını- Terazi Erkeği: Bozuk dengesiz
Yay Kadını- Akrep Erkeği: Olağanüstü
Yay Kadını- Yay Erkeği: Çok seksi
Yay Kadını- Oğlak Erkeği: Kötü
Yay Kadını- Kova Erkeği: Ateşli
Yay Kadını- Balık Erkeği: Zor

Yay Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Yay Erkeği- Koç Kadını: Macera Dolu
Yay Erkeği- Boğa Kadını: Rekabetli
Yay Erkeği- İkizler Kadını: Aşk sevinç
Yay Erkeği- Yengeç Kadını: Rahatsız edici
Yay Erkeği- Aslan Kadını: Çok güçlü
Yay Erkeği- Başak Kadını: Değişik istekler
Yay Erkeği- Terazi Kadını: Değişken
Yay Erkeği- Akrep Kadını: Bozuk
Yay Erkeği- Yay Kadını: Çok seksi
Yay Erkeği- Oğlak Kadını: Uygun olmayan
Yay Erkeği- Kova Kadını: Zoraki
Yay Erkeği- Balık Kadını: Çok duygusal