TERAZİ BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcunun Özellikleri

Yönetici: Venüs
Öncü, hava elementinden, eril bir burç

Olumlu Yönleri:

Estetik kaygıları olan, ilişkilere önem veren, adalet duygusu gelişmiş, uyumlu, objektif, entelektüel bakımdan gelişime açık, orta yol bulucu, yaratıcı, zevk sahibi

Olumsuz Yönleri:

Aşırı tembel ve miskin, kendi başına hareket etmekte zorlanan, karar vermekte zorlanan, derine inmekte zorlanan, yapmacık, özgüven eksikliği, hayır diyemeyen

Terazi Burcu Genel Kişilik Özellikleri

Zodyak kuşağının 2. Venüs yöneticisine geldi sıra, teraziler. Boğa; doğa ile iç içeydi, somut şeylerle ilgilendi, keyfine baktı, durumu stabil hale getirdi. Peki ya Terazi? Terazi Boğa'nın aksine stabil ortamlar yaratmaktansa bir şeyler için öncülük etmeyi severler, başlangıçlar yaratmayı. Terazi zamanı artık doğa sonbaharın yüzünü göstermeye başlar bize, renkler değişmeye, sıcaklıklar azalmaya başlar.

Boğa nasıl Venüs'ün maddi, keyfi, huzur verici yanı ise, Terazi de uyum, ahenk, ilişkilerle alakalıdır. Özellikle ilişkiler politik bir duruş üzerinden şekillenir. Bu yüzden bir Terazi insanının gülüşü veya davranışları zaman zaman size yapmacık gelebilir. Fakat onun doğası böyledir. Kimse kırılmasın, üzülmesin, yara almasın, gönlü kalmasın diye objektif ve tarafsız durmaya çalışır.

Bir Terazi'den isteyebileceğiniz en zor şey sanırım bir şeylerin kararını ona bırakmaktır. Çünkü o kendi istediği şeyden yola çıkarak değil, karşısındaki kişinin ne isteyebileceğini hesaplayarak karar vermeye çalışır ki, bu tahmin edersiniz ki oldukça zordur. Terazinin bu sıkıntıyı üzerinden atabilmesi için kendi dengesini bulması gerekmektedir. Tıpkı burcunun simgesi olan Terazi kefeleri gibi.

Hava grubu bir burç olduğundan dolayı, entelektüel, bilgi ve araştırmalara önem veren bir yapısı vardır. Özgürlüğüne düşkündür fakat onun özgürlük anlayışı, birlikte olduğu, ortaklık kurduğu kişi ile birlikte özgürleşmek. Beraber yapalım Terazi burcunun ana temasıdır.

İşin içinde Venüs olduğundan dolayı salt ilişkiler üzerinden değerlendirmek yanlış olur. Estetik kaygılar, sanatsal yaklaşımlar, hayatın zevkli ve keyif veren yanları, yaratıcılık gerektiren konularla yine oldukça iç içedir.

Her zaman olabildiğince kibar, nazik, uyumlu, hoşgörülü, güzel konuşmasını bilen, bardağın dolu tarafını görmeye çalışan, ahenkli bir profil çizer. Şunu unutmamak gerekir ki, dengesini bulana kadar Terazi burcunda bir çok dengesiz davranış gözlemleyebilirsiniz. Tabii ki dengesini öncelikle kendi içinde kurması gerekmektedir.

Kavga ve gürültülü ortamlardan pek haz etmez ve böyle ortamlarda orta yolu bulmayı, uzlaşma zemini yaratmayı kolaylıkla başarabilirler. Bu noktadan onların iyi birer diplomat olabileceğini düşünebiliriz. Sosyaldirler, ilişki kurmayı severler, eğlenmekten, eğlenceli aktiviteler içinde bulunmaktan keyif alırlar. Kısacası dışa dönük karakterdirler. Fakat öyle herkesle arkadaş olmayı değil, uyumlu, görgülü, konuşmasını bilen, huzursuzluk yaratmayan, kültürlü, zihinsel kapasiteleri güçlü, yaratıcı kişilerle birlikte olmayı tercih ederler.

Medical astrolojiye göre; Omurga, alt karın, göbek, üreme organları, uyluk, kalça, bel ve böbreklerle ilgilidir. Böbrek ve bel bölgesinde ki tüm rahatsızlıklar, bel ve kalça bölgesinde ki yanıklar, mesanede ki yaralar veya rahatsızlıklar, ülser, sırt problemleri, kan ile ilgili sorunlarda Terazi ile ilişkilendirilir.

Hayattaki Amaçları

İş birliğini öğrenmeli
Ben değil sen demeyi öğrenmeli
Başkalarının ihtiyaçlarının farkında olmak
Karşılık beklemeden destek verebilmek
Paylaşmayı öğrenmek
Fevri davranışları bırakmak
Bencilliği bırakmak
Para konusunda mantıklı kararlar alabilmek
Yaşam konusunda sürekli kaygılı ruh halini bırakmak
Dış görünüşe fazla takılmamalı
Barışmayı, uzlaşmayı öğrenebilmeli
Aktif dinlemeyi öğrenmeli
Evlilik gecikebilir, evlilik hayatı problemlerle dolu olabilir.

Terazi Burcuna Uygun Meslekler

Şapkacı, tekstilci, tuhafiyeci, iç mimar, diplomat, hukukçu, model, magazin gazetecisi, kimyager, kariyer danışmanı, antikacı, güzellik uzmanı, işletmeci, tasarımcı, politikacı, noter, hakim, hakem

Terazi Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Terazi Kadını- Koç Erkeği: Zıt kutuplar
Terazi Kadını- Boğa Erkeği: Anlaşmazlık
Terazi Kadını- İkizler Erkeği: Yükselen duygular
Terazi Kadını- Yengeç Erkeği: Sert
Terazi Kadını- Aslan Erkeği: Hareketli
Terazi Kadını- Başak Erkeği: Zıt kutuplar
Terazi Kadını- Terazi Erkeği: Tereddüt dolu
Terazi Kadını- Akrep Erkeği: Heyecanlı hızlı
Terazi Kadını- Yay Erkeği: Değişken
Terazi Kadını- Oğlak Erkeği: Kötü
Terazi Kadını- Kova Erkeği: Müthiş ortaklık
Terazi Kadını- Balık Erkeği: İyi bir eş

Terazi Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Terazi Erkeği- Koç Kadını: Duygusal
Terazi Erkeği- Boğa Kadını: Sert aşk
Terazi Erkeği- İkizler Kadını: Şehvetli
Terazi Erkeği- Yengeç Kadını: Duygusal
Terazi Erkeği- Aslan Kadını: Birbirine yardımcı
Terazi Erkeği- Başak Kadını: Fikir dayanışması
Terazi Erkeği- Terazi Kadını: Hareketli
Terazi Erkeği- Akrep Kadını: Cazibeli
Terazi Erkeği- Yay Kadını: Dürüst sadık
Terazi Erkeği- Oğlak Kadını: Ayrı dünyalar
Terazi Erkeği- Kova Kadını: Birbirine cömert
Terazi Erkeği- Balık Kadını: Romantik