KOVA BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcunun Özellikleri

KOVA Burcu Özellikleri

Yönetici: Klasik astrolojiye göre Satürn, Modern astrolojiye göre Uranüs
Sabit, hava elementinden, eril bir burç

Olumlu Yönleri:

Teknik, idealist, pratik, orijinal fikirli, iş birlikçi, özgürlükçü, mantıklı, toplum için çalışabilen, entelektüel zihin kapasitesi, yenilikçi, devrimci, fikir adamı

Olumsuz Yönleri:

Ütopik, ihmalkar, gerçekçi olmakta zorlanan, ukala, duygular konusunda yüzeysel, denge problemi, isyankar, kaba, tutarsız, çelişkili

Kova Burcu Genel Kişilik Özellikleri

2 yöneticili bir burca daha geldik. Klasik astrolojiye göre yöneticisi Satürn, Modern astrolojiye göre ise Uranüs. Ama bence her ikisi de! Toplumla iç içe bir burçtur, toplumsal sorunlara, organizasyonlara katılmayı, dernekler içinde görev almayı sever ama bunu yaparken bireyselliğini de korumasını bilir. Toplum içinde eriyip gitmez veya bütünle bir olmaz. Sadece şu kısma kadar bile hem Satürn hem de Uranüs etkilerini sizde sezmişsinizdir.

Genel anlamda orijinal insanlardır. Bu orijinalliklerini bazen fikir bazında, bazen dış görünüşü ile, bazen birlikte olduğu insanlar, bazen hobileri ile bazen de edindiği meslek ile ortaya koyar. Oldukça arkadaş canlısı, dostane, sosyal bir yapıları vardır. Her an her yerde bulunmak, gruplar içinde aktif görev almak isterler.

İşin içinde Satürn olduğundan dolayı mantıklı, analizci, kuralcı bir yapısı vardır. Ama oğlak burcundaki gibi, statükocu bir şekilde değil, daha esnek, yeniliklere açık hatta kendisi yeni şeyleri denemeye açıktır. Hava grubu bir burç olduğundan dolayı bilgi, zeka ile ilgili konular, entelektüel alanlar ilgi alanları arasında yer alır.

İnisiyatifi ele alıp kendi hayatına kendi kaderine kendi yön vermek arzusundadır. Özgürlüğüne oldukça düşkündür, kısıtlanmaktan, hareket alanının daraltılmasından hoşlanmazlar. Olaylara tarafsız, objektif bir şekilde değerlendirebilirler. Zaman zaman kendilerine karşı objektif olmakta abartıp, kendilerini çok fazla eleştirebilirler.

İçlerinde sürekli sistem karşıtı bir enerji vardır ama bu sistem karşıtlığı sistemin tamamen yok edilmesi değil, onarılması, düzenlenmesi, daha rahat algılanıp kullanılması yönündedir. Yıkıcı yok edici bir devrim dürtüsünden bahsetmiyoruz. Eleştirirken, değişmesini isterken yerine alternatifleri de getirebilmektedir.

Tam bir dünya insanıdır. Farklı bir algılama yeteneği, olayları değerlendirirken kendine has yöntemleri vardır. Fikirler, düşünceler onun için çok önemlidir. Fakat burada somut olan fikirlerden bahsediyoruz, yay gibi dini, felsefi değil. Kısacası fikir kova burcu insanı bir nevi fikir insanı.
Çeşitlilikten yanadır, hayatında insan çeşitliliği, konu çeşitliliği her türlü çeşitlilikten hoşlanır. Algılaması kapasitesi oldukça güçlüdür. Teknolojik gelişmelere, bilimsel konulara ilgi duyabilir, ilerici bir bakış açısı vardır. Elindekileri kolay kolay riske atmaz aksine koruma eğilimindedir. Zaman zaman ukala ve sivri dilleri ile rahatsız edici olabilirler.

Medikal astrolojiye göre baldırlar, ayak bilekler, uyluk kısmını yönetirler. Bu uzuvlarda ortaya çıkan rahatsızlıklar, damarlarda pıhtılaşma yaratan sorunlar, kanı bozan tüm dolaşım problemleri, kramplar kova burcu rahatsızlıklarının başında gelir.

Hayattaki Amaçları

Sübjektif yerine objektif olabilmeyi öğrenmeli
Sosyal ilişkiler, dostluklar, arkadaşlıklar kurabilmeyi öğrenmek
Toplu aktivitelere katılım gösterebilmek
Israrı bırakmalı
Aşırı risk almaya karşı olan bağımlılığını yenmek
Onaylanma beklemeyi bırakmalı
Sadece kendinin değil başkalarının da ne kadar önemli ve özel olduğunu anlamak
Kibirden uzak durulmalı
Dik başlılığı bırakmalı
Toplumun yararına hareket etmeyi öğren
Özgürlüğünü kazan
İnsancıl tarafını geliştir
Sıra dışı konularla ilgilen araştırmalar yap, kendini geliştir

Kova Burcuna Uygun Meslekler

Elektrik- elektronik mühendisi, uzay bilimleri, bilim adamı, doktor, yoga eğitmeni, terzi, internetle İlgili işler, sosyal medya uzmanı, fotoğrafçı, uluslararası ilişkiler, pilot, alternatif-sıra dışı-farklı ilgi çekici konular.

Kova Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Kova Kadını- Koç Erkeği: Çok aktif
Kova Kadını- Boğa Erkeği: Zor anlaşan
Kova Kadını- İkizler Erkeği: Sakin
Kova Kadını- Yengeç Erkeği: Zararlı
Kova Kadını- Aslan Erkeği: Birbirine cömert
Kova Kadını- Başak Erkeği: Uyumsuz
Kova Kadını- Terazi Erkeği: Zirvede mutluluk
Kova Kadını- Akrep Erkeği: Kavgalı tartışmalı
Kova Kadını- Yay Erkeği: Zoraki
Kova Kadını- Oğlak Erkeği: Sahte
Kova Kadını- Kova Erkeği: Çok dürüst
Kova Kadını- Balık Erkeği: Gözyaşı ile son bulan

Kova Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Kova Erkeği- Koç Kadını: Sahte bir ilişki
Kova Erkeği- Boğa Kadını: Çok güçlü
Kova Erkeği- İkizler Kadını: İyi arkadaş dost
Kova Erkeği- Yengeç Kadını: Bitmeyen endişe
Kova Erkeği- Aslan Kadını: İnanılmaz zor
Kova Erkeği- Başak Kadını: Endişeli
Kova Erkeği- Terazi Kadını: Müthiş ortaklık
Kova Erkeği- Akrep Kadını: Bazen iyi bazen kötü
Kova Erkeği- Yay Kadını: Ateşli
Kova Erkeği- Oğlak Kadını: İnanılmaz
Kova Erkeği- Kova Kadını: Çok dürüst
Kova Erkeği- Balık Kadını: Eşini koruyan