KOÇ BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcunun Özellikleri

Yönetici: Mars
Öncü, Ateş elementinden, eril bir burç

Olumlu Yönleri:

Atak, vazgeçmeyen, inatçı, özgüveni olan, adrenalin peşinde, enerjik, olayları başlatan, öncü, hemen aksiyon alan, girişimci, risk alabilen, açık fikirli, rekabetçi, çabuk öğrenen, neşeli

Olumsuz Yönleri:

Agresif, bencil, kontrolsüz risk alan, sakar, fanatik, çabuk sıkılan, sabırsız, acımasız, dik başlı, egoist

Koç Burcu Genel Kişilik Özellikleri

Koç burcu Zodyak'ın ilk burcudur. İlk olmak ve başlangıçlarla ilgilidir. İlgiyi üzerlerine bir şekilde çekmeyi başarırlar. Bu zaman zaman yüksek sesle zaman zaman çocuksu davranışları ile zaman zaman ise sert tavırlarıyla... Ama bir şekilde spot ışıklarını, gözleri üzerine çekerler.

Doğa yönünden baktığımızda, Koç burcu zamanı, baharın başlangıç zamanıdır. Toprak, hava, su hareketlenir. Renklenmeye başlar. Koç burcu insanı da böyledir işte. Sizi hareketlendirir, neşelendirir, renk ve heyecan katar. Bir koç ile vakit geçirmek bol bol kahkahaya davetiye çıkarmak demektir. Fakat dikkat! Koçlar çabucak sıkılılar. Ve emin olun sıkıldıkları zaman çocuk gibi huysuz ve çekilmez olurlar. İlgilerini ve algılarını sürekli açık ve meşgul tutmanız gerekir.

Eril ve öncü bir burçtur. Bu yüzden kolay kolay söz dinlemezler. Kendi kararlarını kendileri alır ve direk harekete geçerler. Emir almaktan hoşlanmadıkları gibi hükmetmeyi ve emir vermeyi severler. Bir koç burcu sürekli meşguldür. Size göre gereksiz ve anlamsız bile gelse uğraştığı şeyler onun için çok önemlidir. Meşgul oldukları sürece mutlu olurlar. Her türlü olayları başlatmaktan keyif alırlar ama o kadar sabırsız ve acelecidirler ki, hele başlattıkları işler ağır ilerlemeye başladıysa anında soğurlar ve devamını getirmekte zorlanırlar. Başlatmaktan keyif aldıkları iş artık onlara yük gibi gelmeye başlar.
Ben ben ben… Önce ben, hep ben! İşte size Koç için sihirli sözcükler. Hep el üstünde, hep gözde, hep ilginin kendisinde olmasını ister. Bir şeyi istediği zaman nasıl olduğu önemli değil, bir şekilde elde eder. İstemesi yeterlidir.

Çok meraklıdır, keşfetmeyi, karıştırmayı, soru sormayı sever. Sabırsız ve aceleci olduklarından istedikleri şeylerin hemen o anda olmasını isterler. Motive edicidir, sizi bir şeyleri yapmanız konusunda cesaretlendirir. Kendinde olan özgüvenin sizde de olmasını ister.
Zaman zaman patavatsızdır ve kendini ortaya koyarken zorlanmaz direk ortaya koyar. Risk almayı sever ve her türlü rekabet ortamından zevk alır. Hatta rekabet ortamları o kazandığı sürece onun için motivasyon kaynağıdır.

Pratik değillerdir, bu yüzden hep bir deneme-yanılma şeklinde öğrenirler. Ateşe elini yaklaştırdığında elinin yanacağını söyleseniz bile, o hem merakından hem de gerçekliğinden emin olmak için bu deneyimlemek ister. Tabii bu işin mübalağa tarafı. Ama denemedikleri sürece ruhları rahat etmez.
Risk almaktan hoşlandıkları için türlü maceralara atılmaktan çekinmezler. Zaten hayat onlar için bir oyun arenasıdır adeta! Her zaman bir hedefleri vardır, koçlar zekidir ve açık sözlüdür.

Önceliğin her zaman kendisinde olmasını ister. Sabırsız ve aceleci davranışları onları kazalara açık kılar. Hatta biz biraz da sakarlık ekleyelim.

Hayatın onlar için bir oyun arenası olduğundan bahsetmiştim, işte bu noktada maymun iştahlılık devreye giriyor. Hayat içinde oynanacak o kadar çok oyun var ki, koç hepsi ile oynamak ister.
Oldukça dürüst ve açık sözlü olmalarına rağmen kibar olmalarını beklememek gerekiyor. Sinirlidirler ama öfkeleri çok uzun sürmez.

Medical astrolojiye göre KOÇ burcu kafa ve vücudu temsil eder. Yüzdeki tüm darbeler, kabarıklıklar, sivilceler, çiçek hastalığı, çatlak dudaklar, polip, mantar hastalığı, felçler, baş ağrıları, migren ve kellik Koç burcu ile ilişkilendirilir.

Hayattaki Amaçları

Bağımsız hareket edebilmeyi öğrenmek
Kendi değerini bilmek ve bunun farkında olmak
Kendi gücüne güvenmek, kendine güvenmek
Cesur olmak, gerektiği anda risk alabilmek
Önce sen yerine önce ben diyebilmeyi öğrenmek
Kendini başkalarının gözünden değerlendirmek
Her şeyin sürekli adil olmasını istemeyi bırakmak
Tek başına hareket edebilmeyi öğrenmeli
İkilemlerden, kararsızlıklardan kurtulmalı
Egolarını geliştirmeli
Kendi kişiliğini oluşturmalı, ayna görevi, ayna vazifesi görmekten vaz geçmeli
Kendi hakkını savunabilmeli
Kendi doğrularına inanmaktansa 'İyi' olarak bilinmenin daha çok tercih edilir olduğunu düşünür. Ama bu yanlış bir düşünce modelidir
Kendini bir başkası için kurban etmeyi bırakmalı, yeri geldiğinde öfkesini, kızgınlığını dile getirmeli

Koç Burcuna Uygun Meslekler

İtfaiyeci, uluslar arası işler, asker, bilim adamı, müzisyen, matematikçi, broker, ekonomist, mühendis, gazeteci, iletişimci, satış elemanı, turizmci, profesyonel sporcu, dansçı, tasarımcı, madenci, rehber, antrenör, kasap, şovmen, nörolog

Koç Kadının Diğer Burçlarla İlişkisi

Koç Kadını- Koç Erkeği: Ateşli İlişki
Koç Kadını- Boğa Erkeği: Çekici
Koç Kadını- İkizler Erkeği: Olabilir
Koç Kadını- Yengeç Erkeği: Geçimsizlik
Koç Kadını- Aslan Erkeği: Duygusal
Koç Kadını- Başak Erkeği: Hem sıcak hem soğuk
Koç Kadını- Akrep Erkeği: Aşırı kıskançlık
Koç Kadını- Terazi Erkeği: Hareketli
Koç Kadını- Yay Erkeği: Macera Dolu
Koç Kadını- Oğlak Erkeği: Sevgi dolu
Koç Kadını- Kova Erkeği: Sahte bir ilişki
Koç Kadını- Balık Erkeği: Zor

Koç Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Koç Erkeği- Koç Kadını: Ateşli İlişki
Koç Erkeği- Boğa Kadını: Heyecanlı
Koç Erkeği- İkizler Kadını: Ümitli
Koç Erkeği- Yengeç Kadını: İmkansız
Koç Erkeği- Aslan Kadını: Cazip
Koç Erkeği- Başak Kadını: Zıt kişilikler
Koç Erkeği- Terazi Kadını: Zıt kutuplar
Koç Erkeği- Akrep Kadını: Güçlü ilişki
Koç Erkeği- Yay Kadını: Çok romantik
Koç Erkeği- Oğlak Kadını: Kavgacı
Koç Erkeği- Kova Kadını: Çok aktif
Koç Erkeği- Balık Kadını: Dürüst