BAŞAK BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcunun Özellikleri

Yönetici: Merkür
Değişken, toprak elementinden, dişil bir burç

Olumlu Yönleri:

Çalışkan, pratik zihin, bilgiye önem veren, en iyisi için çabalayan, sistemli, rasyonel, detaylara hakim, zeki, düzenli, sakin, temkinli

Olumsuz Yönleri:

Hastalık hastası, domez ruhlu, sürekli eleştiren, kendini yoran, memnuniyetsiz, özgüvensiz, duygusal alanda gelişmemiş

Başak Burcu Genel Kişilik Özellikleri

Ürünleri toplama zamanıdır başak. Yaza girerken toprağa ekilenler artık büyüdü, olgunlaştı ve toparlanması gerek. Ardından toprağın dinlenme zamanı başlayacak. Yapılması gereken çok fazla iş var! İşte bu nedenle başak burçları oldukça çalışkan burçlardır. Onca ürünün toparlanması, kışa hazırlanması dikkatli ve titiz bir çalışmanın ürünüdür. Yoksa birçok ürün mundar olabilir, kullanılamayabilir. Titiz, tertipli ve düzenli çalışmak başak burçları için ilk söylenebilecekler arasında yer alır.

Pratik zekaları ile ellerine aldıkları işleri en kısa ve en verimli yoldan nasıl yapılması gerektiğini çok iyi bilirler. İyi birer organizatördüler fakat Aslan burçları gibi, buyurgan, emir veren bir tavırla değil analitik, mantıklı zihin yapıları ile yaparlar bunu. Yaptıkları işte en iyi ve en mükemmeli arzuladıklarından dolayı zaman zaman oldukça eleştirel yaklaşabilirler.

Sağlık konularına, sağlıklarına, kendi formlarına oldukça düşkündürler. Hatta çantasından saat başı krem çıkarıp ellerini sürekli kremleyen birini görürseniz, burcu veya yükseleni başak olması kuvvetle ihtimaldir. O dışarıya karşı da her zaman iyi görünmek ister kendini çirkin, kılıksız ve iyi hissetmediği zamanlar sosyalleşmek istemeyebilir.

Oldukça aktif çalışan bir zihin kapasiteleri vardır. Sürekli analiz eder, neden-sonuç ilişkileri kurar ve oldukça zeki olabilirler. Konu iş olduğu zaman kuralcı ve disiplinlidir. Amaç duyguları oldukça gelişmiştir. Öncelikle hedef belirler, hedefe gidilecek en kısa yolu oluşturur ve sonrasında harekete geçerler. Planlı ve metodik davranırlar.

Yöneticileri Merkür'dür. Sayılar, hesaplamalar, iletişim, bilgi onlar için önemlidir. Fakat İkizler gibi bilgileri yüzeysel değil, konuya hakim olabilecek düzeydedir. Toprak grubu bir burçtur, bu yüzden maddi hayatın önemini bilirler. Tepki yaratmaktansa, var olan tepkiye karşılık vermeyi tercih ederler. Sabit değildirler, ortama, duruma, şartlara rahatlıkla uyum sağlayabilirler.

Düzenlidir, fakat onların düzen ve sistem anlayışı zaman zaman sizinkinden çok farklı olabilir hatta sizlere rahatsız edici bile gelebilir. Fakat başakların sizlerin çözmekte zorlanabileceğiniz sistemleri ve kafalarında hesapları vardır. Her işin üstesinden zekaları ile gelirler.
Yere basmayan fikirlerle uğraşmaz, gerçekçi ve somut olan şeylerle uğraşır. Dişil bir burç olduğundan dolayı bir iş yaptıkları zaman bunun fark edilmesini ve üzerinde konuşulmasını isterler.

İyi bir gözlemcidirler. Eğer haritalarında başka göstergeleri de var ise bu gözlemlerini yazım yolu ile başkalarına aktarabilirler. Değişken bir burç olduğundan dolayı, fikirleri ve düşünceleri değişen ortam ve şartlara göre yeniden şekillenebilir.

Girişken ve aktif olmadıkları gibi, kendilerini göstermeyi, sürekli göz önünde olmayı sevmezler. Mahremiyet onlar için çok önemlidir. Bu yüzden ikinci planda kalabilirler veya ikinci planda kalmayı tercih edebilirler.

Medical astrolojide; karın, kalın bağırsak, ince bağırsak ve diyaframı temsil eder. Kurtlar, kolit, bağırsak problemleri, karın kısmında ki tüm rahatsızlıklar onların yönetimindedir.

Hayattaki Amaçları

Grup çalışmalarına katılım göstermek
Düzenli olmayı, düzen getirmeyi öğrenmek
Kendine ait, özel rutinler yaratmak
Şefkat ve merhamet duygusunu geliştirmek
Analiz edebilmeyi öğrenmek
Ayrıntıları fark edebilmek
Mağdur psikolojisini, her kötü şeyin senin başına geliyor modunu bırakmalı
Plan yapmayı öğrenmeli
Gerçeklerden kaçmamak, onlarla yüzleşebilmek
Kendine güvenmeyi öğrenmek
Vazgeçmeyi, zor anlarda kaçmayı bırakmalı
Yetersizlik duygusuna teslim olmamak
Neyin fantezi-neyin gerçek olduğunun farkına varmalı

Başak Burcuna Uygun Meslekler

Doktor, şifacı, memur, marangoz, güzellik uzmanı, trafik polisi, yazar, mikrobiyoloji uzmanı, iç mimar, hemşire, psikolog, kütüphane çalışanı, kitapçı, ekonomist, muhasebeci, eleştirmen, müfettiş.

Başak Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Başak Kadını- Koç Erkeği: Zıt kişilikler
Başak Kadını- Boğa Erkeği: Daimi mutluluk
Başak Kadını- İkizler Erkeği: Ender
Başak Kadını- Yengeç Erkeği: Çok şüpheli
Başak Kadını- Aslan Erkeği: Fikir dayanışması
Başak Kadını- Başak Erkeği: Sıkıcı
Başak Kadını- Terazi Erkeği: Anlaşmazlık
Başak Kadını- Akrep Erkeği: Sıra dışı yakınlaşma
Başak Kadını- Yay Erkeği: Değişik istekler
Başak Kadını- Oğlak Erkeği: Uyum içinde
Başak Kadını- Kova Erkeği: Endişeli
Başak Kadını- Balık Erkeği: İnanılmaz

Başak Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Başak Erkeği- Koç Kadını: Hem sıcak hem soğuk
Başak Erkeği- Boğa Kadını: Düzgün
Başak Erkeği- İkizler Kadını: Yanlış
Başak Erkeği- Yengeç Kadını: Tempolu
Başak Erkeği- Aslan Kadını: Zor ortaklık
Başak Erkeği- Başak Kadını: Sıkıcı
Başak Erkeği- Terazi Kadını: Zıt kutuplar
Başak Erkeği- Akrep Kadını: Yavaş başlayan
Başak Erkeği- Yay Kadını: Güçlü
Başak Erkeği- Oğlak Kadını: Sağlam ilerleyen
Başak Erkeği- Kova Kadını: Uyumsuz
Başak Erkeği- Balık Kadını: Yardımcı