ASLAN BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcunun Özellikleri

Yönetici: Güneş
Sabit, ateş elementinden, eril bir burç

Olumlu Yönleri:

Lider, yönetici, paylaşıma açık, asil, vizyoner, dışa dönük, sadık, güvenilir, hırslı, eğlenceli, eğlenceyi seven, idare eden, yaratıcı, spontan

Olumsuz Yönleri:

Kendisi ile kavgalı, bencil, dikkat çekmek isteyen, aşırı gururlu, gösteriş budalası, aşırı tembel, buyurgan, baskıcı, müsrif

Aslan Burcu Genel Kişilik Özellikleri

Artık yaz geldi, havalar ısındı, tatiller başladı, deniz sezonu açıldı, miskinlik, tembellik diz boyu. Doğanın renkleri artık daha canlı, daha parlak. Her şey adeta ben buradayım dermişçesine sergileniyor. Aslan burcu için ilk akla gelenler bunlar. O canı istemediği, çekmediği sürece çalışmayı sevmez, hayatın tatlı, renkli, eğlenceli, parlak taraflarıyla ilgilenmeyi sever.

Bir söz vardır "Aslan yattığı yerden belli olur" diye. İşte aslan burçlarımıza bu söz cuk oturmakta. Sabit bir burç olduğu için oradan oraya koştursun etsin sevmez. Yattığı, serildiği yerden olayları seyretsin, her şeyin merkezinde olsun ve oturduğu yerden olayları yürütsün. Yalnız olayları yürütürken de "ben buradayım" edasıyla gözleri sürekli üzerine çeksin. Güneş, astrolojide ego demektir ve aslanın yöneticisidir. Bu yüzden aslan ve ego kelimelerini hep bir arada duyarız. İlgi görmeyi, iltifat almayı, pohpohlanmayı bu yüzden severler. Aslan burcunun egolarını okşadığınız sürece onun en sakin hali ile zaman geçirebilirsiniz ama ne zaman eleştirmeye kalksanız, pençelerini çıkartıp, kükremeye başlayabilir.

Ateş elementine bir burç olduğundan, sıcak ve spontane ilişkiler kurar. Eril bir burçtur, bu yüzden gizli saklı hareket etmez veya içine atmaz, ne hissediyorsa ne düşünüyorsa direk söyler. Yalnız bunu yaparken zaman zaman kırıcı olabilir. Çünkü öncelik her zaman onun egosu ve nasıl hissettiğindedir.

Sosyaldir, eğlenmeyi, eğlenceyi, spot ışıkları altında olmayı sever. İtibar ve güç kazanmak onlar için önemlidir. Bu sayede merkezde olmaya devam edebilirler. Yengeç gibi duyguları ve hareketleri değişken değildir. Söylediği ve yaptığı şeyde nettir. Mevcut düzenin korunmasını ister.

İyi yönetici olmalarının yanı sıra iyi birer organizatördürler. Çok rahat çekip, çevirir, insanları bir araya getirir bir şeyler sunarlar. Özellikle işin içinde, keyif, mutluluk, eğlence var ise yaptıkları organizasyonda daha çok başarılı olurlar. Çok kolay sinirlenmezler fakat sinirlendikleri anda sesleri, hareketleri sizi şaşırtan derecede ön plana çıkar. Sadece eğlence, keyif verici anlar, yöneticilikleri ile merkezde olmayı değil, kızdıkları zaman da merkezde olmayı, gözleri üzerine çekmeyi çok rahat başarırlar.
Cömert ve eli açıktır. Gizlemeyi, saklamayı sevmezler, paylaşırlar ama hainlik hissetlikleri anda güçlü bir düşmana dönüşürler. Lüks ya da lüks gibi görünen, kendini gösteren, vitrin olarak çekici, renkli, ışıltılı şeyleri severler.

Kendine güvenleri tamdır ve eline aldıkları işi bitirene kadar bırakmazlar. Olayları değerlendirirken objektiftirler, dürüstlük onlar için çok önemlidir fakat oldukça hırslıdırlar. İnandıkları konu ne ise sonuna kadar iddialı bir şekilde savunurlar. Yenilgi kelimesi onların lügatinde yer almayan kelimelerden bir tanesidir.

Medical astrolojiye göre; Üst mideyi, kalbi, sinirleri, sırtı be sırtın 2 yanını, dolaşım sistemiyle ilgilidir. Zatülcenp, kaburgalar ve yan taraflarını ilgilendiren tüm hastalıklar, sırt ağrısı, kalp çarpıntısı, kalp sıkışması, şiddetli ateş, kalpteki tüm rahatsızlıklar, gözlerde ağrı, veba, ölümcül salgın hastalıklar, sarı humma aslan burcunu ilgilendiren başta gelen rahatsızlıklardır.

Hayattaki Amaçları

Bireysel olmayı öğrenmeli
İsteklerinin peşinden gidebilmeli
Özgüveni geliştirmeli
Risk almayı öğrenmeli
Yaşamdan zevk almayı öğrenmeli
Baskıya boyun eğmeyi bırakmalı
Dışarıdan motivasyon beklemek yerine kendi iç dinamiklerini kullanmak
Eyleme geçmede geç kalmak
Yüzleşmelerden kaçmayı bırakmak
Aşırı ayakları yere basmayan hayallerden kaçabilmeli
Sevmeyi öğrenmeli, kalbini açık tutmalı,
Beyin- kalp uyumunu öğrenmesi gereklidir, her şey mantıkla çözülmez
Düşünceler mi hisler mi ikilemine çözüm bulmalıdır

Aslan Burcuna Uygun Meslekler

Profesyonel sporcu, gayrimenkul danışmanı, mimar, mağazacı, otel yöneticisi, kapıcı, model, terzil, reklamcı, cerrah, cezai soruşturmacı, dansçı, işletmeci, politikacı, aktör, yönetmen, organizatör, müdür, animatör, rehber.

Aslan Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Aslan Kadını- Koç Erkeği: Cazip
Aslan Kadını- Boğa Erkeği: Dürüst aşk
Aslan Kadını- İkizler Erkeği: Kahkaha dolu
Aslan Kadını- Yengeç Erkeği: Sevgi dolu
Aslan Kadını- Aslan Erkeği: Birbirine yardımcı
Aslan Kadını- Başak Erkeği: Zor ortaklık
Aslan Kadını- Terazi Erkeği: Çok mutlu
Aslan Kadını- Akrep Erkeği: Egoizm yüzünden şok
Aslan Kadını- Yay Erkeği: Çok güçlü
Aslan Kadını- Oğlak Erkeği: Kısa unutulmaz
Aslan Kadını- Kova Erkeği: İnanılmaz zor
Aslan Kadını- Balık Erkeği: Çok parlak

Aslan Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Aslan Erkeği- Koç Kadını: Duygusal
Aslan Erkeği- Boğa Kadını: Sert aşk
Aslan Erkeği- İkizler Kadını: Şehvetli
Aslan Erkeği- Yengeç Kadını: Duygusal
Aslan Erkeği- Aslan Kadını: Birbirine yardımcı
Aslan Erkeği- Başak Kadını: Fikir dayanışması
Aslan Erkeği- Terazi Kadını: Hareketli
Aslan Erkeği- Akrep Kadını: Cazibeli
Aslan Erkeği- Yay Kadını: Dürüst sadık
Aslan Erkeği- Oğlak Kadını: Ayrı dünyalar
Aslan Erkeği- Kova Kadını: Birbirine cömert
Aslan Erkeği- Balık Kadını: Romantik