AKREP BURCU YORUMLARI ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI BURÇLARIN YORUMLARI VE BURÇLARIN ÖZELLİKLERİ

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcunun Özellikleri

Yönetici: Klasik astrolojiye göre Mars-Modern astrolojiye göre Plüton + Mars
Sabit, su elementinden, dişil bir burç

Olumlu Yönleri:

Özgüvenli, mücadeleci, risk alan, sezgileri kuvvetli, nüfuz edebilen, gizemli, dayanıklı, çekici, araştıran, tutkulu, krizle mücadele edebilen, şartları korumaya çalışan

Olumsuz Yönleri:

Kötü huylu, aşırı cinsellikle ilgili, bencil, kriz yaratan, paranoya, uç noktalarda yaşayan, kindar, kalpsiz, zarar veren

Akrep Burcu Genel Kişilik Özellikleri

Sıra Zodyak'ın pek sevilmeyen, korkulan burcuna geldi sıra. Akrep dönemi doğa artık iyice kışa hazırlanmış olur, hava sıcaklıklarında hissedilen bir düşüş ve yağışlar başlar. Hem havada hem doğada canlı renkler yerine koyu renkler hakim olmaya başlar. Bu giydiğimiz kıyafetlere de yansır.

Akrep sezgileri güçlü bir burçtur. Olayları önceden hissedebilir, sezebilir. Gizemli, mistik bir havası vardır. Rüyaları çıkabilir, fal bakabilir veya farklı metotlar kullanarak olaylar hakkında haber verebilir. İçsel motivasyonları oldukça yüksektir.

Yaşadıkları, karşılaştıkları her şeyi ciddiye alırlar. Gözlemleme yetenekleri sayesinde bir olaya birden çok farklı bakış açısı geliştirebilirler. İyi birer araştırmacı olup, uğraştıkları işlerde uzmanlaşabilirler. Onlar için hakimiyet oldukça önemlidir. Bir konuya, kişiye, olaya ne kadar hakim olurlarsa kendilerini o kadar güvende hissederler.

Siz farkında olmadan o birçok şeyi çoktan yapıp bitirir. Gizlilik içinde hareket etmeyi severler. Bu yüzden her an nasıl bir sürprizle karşılaşacağınızı bilemeyebilirsiniz. Fakat onun bir konuyu veya işi ele alıp bitirmesi için önce size sonra o konuya inanması gerek. İnanmadığı, güvenmediği hiçbir konu için kolay kolay enerji harcamazlar.

Gücü severler. Güç onlar için bir nevi kendini koruma kalkanıdır. Bu gücün kaynağı maddi olabilir, çalıştıkları iş üzerinde ki hakimiyetleri olabilir veya birlikte olduğu kişi olabilir. Güçlerini ortaya koyabildikleri her alan onların zafer alanı gibidir adeta. Güç ve kontrol onların anlatan anahtar kelimelerdir. Eğer bir akrebi yaralar, ihanet eder, zarar verirseniz büyük bir gizlilikle hareket ederek, beklemediğiniz bir anda beklemediğiniz bir şekilde sizden bunun acısını çıkartabilir.

Hayatlarında sürekli krizlerle mücadele edebilirler, oldukça dayanıklıdır ve her defasında sıfırdan başlayacak güce sahiptirler. Fakat sabit bir burç olduğundan dolayı şartları ve koşulları ellerinden geldiğince korumaya çalıştıklarından bu sıfırdan başlama meselesi bir zaman sonra onlar için çok sıkıcı bir hale gelebilir.

Bir akrep durup dururken ortalığı velveleye vermez veya tepki göstermez. Kendi halinde bırakırsanız sessiz, sakin, ağır başlı olduğunu düşünürsünüz. O var olan olaylar üzerine tepki geliştirir. İlginç bir çekicilikleri vardır. Etkiye açık biriyseniz mıknatıs gibi onlara çekilirsiniz.

Detaycıdırlar ama başak burcunun verdiği bir detaycılıktan bahsetmiyorum, onlar her şeyi bilmek, öğrenmek isterler. Bir konunun bütün detaylarını. Kolay kolay vazgeçen, pes eden insanlar değildirler, hatta inandıkları, savundukları konunun sonunda zarar bile göreceklerini bilseler sonuna kadar gitmekten korkmazlar. Çünkü vazgeçmek, bırakmak onlar için adeta bir kayıp, yenilgi gibidir. Bu yönleri ile hem ilişkilerinde hem uğraştıkları konulara tutku ile bağlanırlar. Özellikle duygusal ilişkileri onlarda takıntı haline gelirse zarar görme ihtimalleri yüksek olur.

Güvenilirdirler, kolay kolay bilgiyi paylaşmazlar. Sır saklamayı çok iyi bilirler. Ketumdurlar. Soğuk bir görünüşleri vardır. Hayatlarına girebildiğiniz anda ise sizi oldukça sahiplenirler ve korurlar.

Medical Astrolojiye göre; cinsel organlar, hayalar, mesane, kadınsal organlar akreple ilişkilendirilir. Mesanede kum, taş,anüste çatlaklar, fistüller, bel soğukluğu, istemsiz ve nedensiz ereksiyon, rahim hastalıkları, cinsel hastalıklar akrep burcu ile bağlantılıdır.

Hayattaki Amaçları

Disiplini, öz disiplini öğrenmek
Değişime açık olmak
Bırakmayı öğrenmek
Sahip olma duygusuna yenilmemek
Desteklenmeyi kabul etmek
Statükocu tavrı bırakmalı
Aldığı kararları sürekli sorgulamayı bırakmak
Farklı alternatiflere de göz atabilmeyi öğrenmeli bir işi yaparken
Biriktirmeyi bırakmalı
İnatçılığı bırakmalı
Paylaşmayı öğrenmeli
Büyük krizler deneyimleyerek büyüyeceksin ve buna alışmalısın
Maddi değerleri kafana taktığın sürece kayıplar yaşayabilirsin

Akrep Burcuna Uygun Meslekler


Polis, dublör, dedektif, araştırmacı, psikolog, analizci, çilingir, tesisatçı, gardiyan, benzinci, yapımcı, yargıç, kriminal çalışanı, dalgıç, levazımatçı, güvenlik görevlisi, madenci, laborant

Akrep Kadınının Diğer Burçlarla İlişkisi

Akrep Kadını- Koç Erkeği: Güçlü ilişki
Akrep Kadını- Boğa Erkeği: Uygun
Akrep Kadını- İkizler Erkeği: Değişken
Akrep Kadını- Yengeç Erkeği: Güzel
Akrep Kadını- Aslan Erkeği: Cazibeli
Akrep Kadını- Başak Erkeği: Yavaş başlayan
Akrep Kadını- Terazi Erkeği: Güçlü ilerleme
Akrep Kadını- Akrep Erkeği: Hızlı heyecanlı
Akrep Kadını- Yay Erkeği: Bozuk
Akrep Kadını- Oğlak Erkeği: Olabilir
Akrep Kadını- Kova Erkeği: Bazen iyi bazen kötü
Akrep Kadını- Balık Erkeği: Çok iyi

Akrep Erkeğinin Diğer Burçlarla İlişkisi

Akrep Erkeği- Koç Kadını: Aşırı kıskançlık
Akrep Erkeği- Boğa Kadını: Çekici
Akrep Erkeği- İkizler Kadını: İmkansız aşk
Akrep Erkeği- Yengeç Kadını: Çok başarılı
Akrep Erkeği- Aslan Kadını: Egoizm yüzünden şok
Akrep Erkeği- Başak Kadını: Sıra dışı yakınlaşma
Akrep Erkeği- Terazi Kadını: Heyecanlı hızlı
Akrep Erkeği- Akrep Kadını: Hızlı heyecanlı
Akrep Erkeği- Yay Kadını: Olağanüstü
Akrep Erkeği- Oğlak Kadını: Mümkün olmayan
Akrep Erkeği- Kova Kadını: Kavgalı tartışmalı
Akrep Erkeği- Balık Kadını: Hem acı hem tatlı