Bunları yapın soğan doğrarken gözleriniz yanmasın Haberi - yenikadin.com
13.07.2019 10:34

Bunları yapın soğan doğrarken gözleriniz yanmasın

Soğan doğrarken gözlerinizin yanmasından şikayetçiyseniz pratik yollarla bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte soğan doğrarken gözlerinizin yanmaması için yapmanız gerekenler...

Haber: Bunları yapın soğan doğrarken gözleriniz yanmasın

Soğan soyulduğu sırada açığa çıkan sülfür oksit uçucu hale gelerek gözlerde yaşarmaya neden olur. Pratik yöntemlerle bu sorundan kurtulabilir ve lezzetli yemekler yapabilirsiniz.

GÖZLERİNİZİN YAŞARMASINI ENGELLEYEN PRATİK YÖNTEMLER

Dondurucu: Soğanları doğramadan 2 saat önce onları derin dondurucuya koyun. Bu yöntem de enzimlerin dağılmasını engelleyecektir.

Kök kısmı: Soğanı soyarken kök kısmını en sona bırakın. Böylece gözleriniz daha az yanacak.

Soğan kabuğu: Soğanın kabuğunu akan suyla yıkayın. Böylece enzimlerin etkisinden kurtulmuş olursunuz.

Bıçak kullanımı: Keskin bıçak kullanarak enzimlerin ortaya dağılmasını minimuma indirmiş olursunuz.

Kibrit: Soğanları soymaya başlamadan önce ortamda kibrit veya mum yakın. Ateşin etkisi gözlerinizin yanmasını engelleyecektir.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 17-23 Mayıs haftalık burç yorumları17-23 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 17 - 23 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10-16 Mayıs haftalık burç yorumları10-16 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10 - 16 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön plandaHasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön planda

  2021'in saç trendlerini ve sağlıklı görünen saçların formülünü anlatan ünlü saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz , bu sezon kahküllü, bol kesimlerin ön planda olacağını kaydetti.

 • İlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalıİlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalı

  Bir ilişkide en temel unsur güven olarak görülürken; kıskançlığın sevgiyle bağdaştırılması sık yapılan bir hata olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, kıskançlıkların güvensizliğe, çarpık ilişkiler yaşayan çevreye ve çocukken şahit olunan olaylara bağlanabileceğini fakat sevgiyle bağdaştırılmaması gerektiğini vurguluyor.