Buğday çimi suyu ve bilmediğiniz faydaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
22.07.2019 15:00

Buğday çimi suyu ve bilmediğiniz faydaları

Sosyal medya trendlerini yakından takip ediyorsanız buğday çimi suyu size tanıdık gelecektir. Son dönemde popüler hale gelen buğday çimi suyu, beslenmesine dikkat edenler için ideal besin seçeneğidir.

Haber: Buğday çimi suyu ve bilmediğiniz faydaları

Sağlıklı beslenme trendlerini takip edenlerin yeni tercihi buğday çimi suyu, birçok hastalığa iyi geliyor. Hem sağlıklı beslenmek he de sağlık bulmak isteyenlerin tercihi olan bu özel besini kendiniz de yetiştirebilirsiniz.

BUĞDAY SUYUNUN İNANILMAZ FAYDALARI

A, E, C vitamini yönünden zengin olan buğday çimi suyu, kalsiyum, magnezyum ve amino asitler yönünden de zengindir. Birçok hastalığa iyi gelen bu özel besin, hem sağlıklı beslenmeyi hem de şifa bulmayı sağlıyor.

KANSERLE SAVAŞIYOR

Buğday çimi üzerine yapılan araştırmalar, kötü kolesterolü düşürdüğünü ve dolayısıyla kalp ve damar hastalıkları üzerine olumlu etkisi olduğu ortaya konuldu.

KAN ŞEKERİNİ DENGELİYOR

Bilimsel araştırmalar, buğday çimi suyunun kan şekerini dengeleme üzerine olumlu etki gösterdiğini ortaya koymuştur.

İLTİHAPLARLA SAVAŞIYOR

Ölçülü ve dengeli şekilde yapılan buğday çimi suyu tüketimi vücuttaki iltihapları atmayı sağlıyor.

KİLO KONTROLÜNE YARDIM EDİYOR

Tokluk hissi vermesiyle kilo kontrolüne yardım eden buğday çimi suyunu diyet listenize ekleyebilirsiniz.

BUĞDAY ÇİMİ SUYU NASIL YAPILIR?

Buğday çimi suyu iki şekilde temin edilir. Piyasada hazır olarak satılan ürünlerden alabileceğiniz gibi kendiniz de evinizde buğday yetiştirerek buğday çimi suyu elde edebilirsiniz. 2-3 cm tabaka halindeki toprağa ıslattığınız buğday tohumlarını ekin. Çimlenen buğdayları makasla keserek toplayın. Blenderdan geçirip biraz su ekleyip içebilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.