Bu uyku alışkanlıkları ile kilo verebilirsiniz Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.08.2019 10:10

Bu uyku alışkanlıkları ile kilo verebilirsiniz

Uyku esnasında vücudunuz 300 - 400 arası kalori yakar. Bu süre neredeyse gün içinde normal zamanda bir saatte yaktığınız enerjiye tekabül eder. Konunun uzmanları uyku alışkanlıklarınızda yapacağınız bazı değişiklikler ile kilo verme sürecinizin hızlanacağını söylüyor.

Haber: Bu uyku alışkanlıkları ile kilo verebilirsiniz

Kilo verme süreci ne kadar zorlu olsada düzen her şey demektir. Bu yüzden gününüzün önemli bir vaktini harcadığınız uyku sırasında ki durumunuz oldukça etkilidir.

SERİN BİR YERDE UYUYUN

Araştırmalar gösteriyor ki 18 derece altında ve çıplağa yakın uyuduğunuzda vücudunuz buna tepki gösteriyor ve çok daha fazla enerji yakıyor. Üstünüze alacağınız ince bir pike ile yaz aylarında bu yöntemi kullanabilirsiniz.

ÜZÜM SUYU TÜKETİN

Araştırmacılar söylüyor ki uyumadan önce bir bardak üzüm suyu içmek, metabolizmayı belirgin biçimde çalıştırıyor ve kilo vermede etkin rol oynuyor.

HER GÜN AYNI SAATTE UYUYUP AYNI SAATTE UYANMAK

Bu durum aslında düzenli olmanızla ilişkilidir. Eğer uykunuz bir düzende olursa vücudunuz yorgun düşmez ve hem uykuda hem de gün içerisinde enerji yakımınız çok daha kolay olur.

ARAÇ GEREÇLERDEN UZAK DURUN

Telefon, saatler, bilgisayarlar, kulaklıklar hatta televizyonun kumandası bile sizden uzakta olsun. Daha rahat uykuya dalmanız ve vücudunuzun harcayacağı buy cihazların emmemesi oldukça önemli. Ayrıca akıllı cihazlardan gelen ışınlar melatonin hormonunu engeller. Uykuya dalmayı zorlaştıran bu durumu asla istemeyiz.

PROTEİN ATIŞTIRMALIKLARI TÜKETİN

Doğru bilinenin aksine uykudan önce atıştırmalık tüketmekte bir sakınca yok. Ancak ne seçtiğiniz önemlidir. Örneğin yoğurt ya da biraz süzme peynir tüketmekte bir sakınca yoktur.

Hatta bu ürünler uykuda kalori yakılmasını sağlar.

UYKUDAN ÖNCE EGZERSİZ YAPIN

Uykudan önce eğer egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirirseniz bu size hem çok daha kaliteli bir uyku sağlayacak hem de yaptığınız egzersizi ile harcadığınız kalori seansınınuykuda da devam etmenizi sağlayacaktır.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56
 • Karın bölgesindeki yağlardan 8 adımda kurtulun!
  Karın bölgesindeki yağlardan 8 adımda kurtulun!

  Bel çevreniz kalınlaştı mı? Kilo vermenize rağmen karın bölgenizdeki yağlardan hala kurtulamadınız mı? Kilo sorunu olsun veya olmasın karın bölgesindeki yağlanma birçoğumuzun ortak derdi. Ülkemizde yapılan bir çalışmaya göre, 20 yaş ve üzerindeki her 100 kişiden 34'ünde abdominal obezite, bir başka deyişle karın ve bel çevresinde yağlanma var.

  29.11.2019 11:48
 • Yatak odanız işgal altında!
  Yatak odanız işgal altında!

  Ev tozu akarı olarak bilinen mitelar, gözle görülemeyecek kadar küçük sekiz ayaklı haşerelerdir. Karanlık, nemli ve sıcak ortamlarda yaşayan bu ev tozu akarları, en çok yatak odalarındaki yatak, yastık, yatak takımları, battaniye, halılar, kumaş kaplı mobilyalar, tüylü oyuncaklar, peluşlar ve perdelerde bulunur.

  29.11.2019 11:19