Bu hatalar cildinizi yaşlandırıyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.07.2019 12:11

Bu hatalar cildinizi yaşlandırıyor

Cildinizi sağlıklı tutmak için birçok uygulama yapıyorsunuz. Maskeler, serumlar özel uygulamalar ve çok daha fazlası. Ancak yaptığınız bazı hatalar cildinizi yaşlandırarak cilt bakım uygulamalarınızın işlevsiz olmasına neden oluyor.

Haber: Bu hatalar cildinizi yaşlandırıyor

Farkında olmadan yaptığınız bazı hatalar cildinizin yaşlanmasına neden oluyor. Cildinizin sağlıklı kalması ve cilt bakım uygulamalarınızdan verim alabilmeniz için cildinize zarar veren hatalardan kaçınmalısınız.

GÜNEŞ IŞIĞINA FAZLA MARUZ KALMAK

Güneş ışığında yeterli sürede kalmak D vitamini sentezi ve farklı konularda fayda sağlıyor. Ancak gereğinden fazla güneş ışığında kalmak, ciltte kırışıklıkları, cilt tonu eşitsizlikleri ve benlerin sayısında artış gibi sorunlara neden olabiliyor.

BİLİNÇSİZ GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI

Güneş kremi kullanıyor olmak güneşten korunduğunuz anlamına gelmez. Kullandığınız güneş kreminin görünür ışık ve kızılötesi ışınlara karşı koruma sağlaması gerekir. Cildinizin türüne göre güneş kremi seçmeli ve kullandığınız güneş kremini uygun şartlarda muhafaza etmelisiniz.

YETERSİZ SU TÜKETİMİ

Yeterli oranda su içmezseniz cildinizde kuruma meydana gelir. Günde en az 10 bardak su tüketerek cildiniz ihtiyaç duyduğu su ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

NEMLENDİRMEMEK

Deniz, güneş ve havuz üçgeni cildinizin hızlı kurumasına neden olur. Bu yüzden cildiniz nemlendirici uygulamaları aksatmamalı ve doğru ürün ve uygulamalarla cildinizin nemini korumalısınız.

GÜNLÜK BAKIMLARI AKSATMAK

Cildinizi makyaj ve dış etkenlerin etkisi ile birken toz, kir ve yağ gibi maddelerden arındırmak için günlük bakım yapmalısınız. Bu konuya hassasiyet göstermezseniz cildinizde sivilce ve pürüzlü yapı oluşumu sorunu ortaya çıkacaktır.

GÖLGEDE OLMAMAK

Güneşe çıktığınız zaman ne kadar korunsanız da güneş ışınlarının zararlı etkisinden korunmak için detayları de düşünmelisiniz. Özellikle güneşin tepede olduğu saatlerde gölgede olmalısınız. Balkon ve bahçede olsanız dahi güneş kremi kullanmalı ve korunmalısınız.

SAĞLIKSIZ ATIŞTIRMALIKLAR

Doymuş yağ oranı yüksek gıdalar, kızartılmış şekerli unlu gıdalar ve işlenmiş gıdalar siyah nokta oluşumu cilt yüzeyinde pürüzlenme gibi sorunlara yol açar. Bu yüzden tükettiğiniz besinlerin sağlıklı olduğundan emin olmalısınız.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!

  Bazı rahatsızlıklar cildimizden sinyal verirler.Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.