Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.09.2019 15:16

Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Çamaşır makinesini kullanırken farkında olmadan onlara zarar veriyor olabilirsiniz. Çünkü hata olduğunun bile farkında olmadığınız bazı hatalar, çamaşır makinelerinizin ömrünü tüketiyor.

Haber: Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Çamaşır makinesi kullanımında bilinçli davranmamak, onların bozulmasına, zaman ve bütçe kaybına uğramanıza neden oluyor. Önemli püf noktalarına dikkat ederek çamaşır makinelerinizi daha uzun süre sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

DETERJAN MİKTARI

Daha hijyenik bir yıkama için deterjanı fazla kullanıyorsunuz ama bu durum hem çamaşır makinenize hem de kıyafetlerinize zarar verir. Kıyafetlerinin solmasına neden olan bu durum, aynı zamanda çamaşır makinenizde tortulanmaya neden olarak zararlı hale gelmektedir.

PARÇACIKLI KIYAFETLER

Boncuk, pul ve sabit olamayan detayları olan kıyafetlerin parçaları koparak çamaşır makinesinde sürpriz arızalara neden olabiliyor. Bu yüzden bu tarz kıyafetleri yıkama filtresi ile makineye atmak en doğrusu olacaktır.

TEMİZLEMEMEK

Çamaşır makinenizi tam performansla kullanmak için onu belirli periyotlarla temizlemelisiniz. Boş çalıştırma, filtre temizleme ve dış yüzey temizliği aşamaları ile genel temizliği belirli zaman dilimlerinde yapmalısınız.

SU ISISI AYARI

Narin çamaşırlar için soğuk su ısı ayarını kullanıyorsunuz. Ancak bu durum makinenizin yeterince temizlenmesinin önüne geçmektedir. Bu yüzden soğuk suyla yıkamadan sonra sıcak suyla yıkama yapmak makinenizin kendini temizlemesine yardım edecektir.

YIKAMA SONRASI BEKLEMEK

Yıkama sonrası çamaşırların makinede bekletilmesi, çamaşır makinesinin körük kısmında küflenmeye neden olur. Aynı zamanda kötü kokuya da neden olan bu duruma önlem olarak yıkama sonrası hemen makine boşaltılmalı ve lastik kısım kuru bez ile silinmelidir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri
  Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri

  Televizyon dizilerinin hikayeleri, dekorları ve müzikleri bizim için her zaman etkileyici olmuştur. Bunlar kadar diziyi dikkat çekici kılan diğer bir önemli detay ise dizideki uyumlu başrol çiftler. Bazı dizilerde oyuncuların kimyaları birbirine o kadar uyuyor ki hikayenin ve yapımın da önüne geçerek efsaneleşip yıllar yılı akıllara kazınıyor.

  19.11.2019 15:00
 • Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!
  Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!

  "Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu açıkladı...

  18.11.2019 10:09
 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30