Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.09.2019 15:16

Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Çamaşır makinesini kullanırken farkında olmadan onlara zarar veriyor olabilirsiniz. Çünkü hata olduğunun bile farkında olmadığınız bazı hatalar, çamaşır makinelerinizin ömrünü tüketiyor.

Haber: Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Çamaşır makinesi kullanımında bilinçli davranmamak, onların bozulmasına, zaman ve bütçe kaybına uğramanıza neden oluyor. Önemli püf noktalarına dikkat ederek çamaşır makinelerinizi daha uzun süre sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

DETERJAN MİKTARI

Daha hijyenik bir yıkama için deterjanı fazla kullanıyorsunuz ama bu durum hem çamaşır makinenize hem de kıyafetlerinize zarar verir. Kıyafetlerinin solmasına neden olan bu durum, aynı zamanda çamaşır makinenizde tortulanmaya neden olarak zararlı hale gelmektedir.

PARÇACIKLI KIYAFETLER

Boncuk, pul ve sabit olamayan detayları olan kıyafetlerin parçaları koparak çamaşır makinesinde sürpriz arızalara neden olabiliyor. Bu yüzden bu tarz kıyafetleri yıkama filtresi ile makineye atmak en doğrusu olacaktır.

TEMİZLEMEMEK

Çamaşır makinenizi tam performansla kullanmak için onu belirli periyotlarla temizlemelisiniz. Boş çalıştırma, filtre temizleme ve dış yüzey temizliği aşamaları ile genel temizliği belirli zaman dilimlerinde yapmalısınız.

SU ISISI AYARI

Narin çamaşırlar için soğuk su ısı ayarını kullanıyorsunuz. Ancak bu durum makinenizin yeterince temizlenmesinin önüne geçmektedir. Bu yüzden soğuk suyla yıkamadan sonra sıcak suyla yıkama yapmak makinenizin kendini temizlemesine yardım edecektir.

YIKAMA SONRASI BEKLEMEK

Yıkama sonrası çamaşırların makinede bekletilmesi, çamaşır makinesinin körük kısmında küflenmeye neden olur. Aynı zamanda kötü kokuya da neden olan bu duruma önlem olarak yıkama sonrası hemen makine boşaltılmalı ve lastik kısım kuru bez ile silinmelidir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'