Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor Haberi - yenikadin.com
16.09.2019 15:16

Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Çamaşır makinesini kullanırken farkında olmadan onlara zarar veriyor olabilirsiniz. Çünkü hata olduğunun bile farkında olmadığınız bazı hatalar, çamaşır makinelerinizin ömrünü tüketiyor.

Haber: Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Çamaşır makinesi kullanımında bilinçli davranmamak, onların bozulmasına, zaman ve bütçe kaybına uğramanıza neden oluyor. Önemli püf noktalarına dikkat ederek çamaşır makinelerinizi daha uzun süre sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

DETERJAN MİKTARI

Daha hijyenik bir yıkama için deterjanı fazla kullanıyorsunuz ama bu durum hem çamaşır makinenize hem de kıyafetlerinize zarar verir. Kıyafetlerinin solmasına neden olan bu durum, aynı zamanda çamaşır makinenizde tortulanmaya neden olarak zararlı hale gelmektedir.

PARÇACIKLI KIYAFETLER

Boncuk, pul ve sabit olamayan detayları olan kıyafetlerin parçaları koparak çamaşır makinesinde sürpriz arızalara neden olabiliyor. Bu yüzden bu tarz kıyafetleri yıkama filtresi ile makineye atmak en doğrusu olacaktır.

TEMİZLEMEMEK

Çamaşır makinenizi tam performansla kullanmak için onu belirli periyotlarla temizlemelisiniz. Boş çalıştırma, filtre temizleme ve dış yüzey temizliği aşamaları ile genel temizliği belirli zaman dilimlerinde yapmalısınız.

SU ISISI AYARI

Narin çamaşırlar için soğuk su ısı ayarını kullanıyorsunuz. Ancak bu durum makinenizin yeterince temizlenmesinin önüne geçmektedir. Bu yüzden soğuk suyla yıkamadan sonra sıcak suyla yıkama yapmak makinenizin kendini temizlemesine yardım edecektir.

YIKAMA SONRASI BEKLEMEK

Yıkama sonrası çamaşırların makinede bekletilmesi, çamaşır makinesinin körük kısmında küflenmeye neden olur. Aynı zamanda kötü kokuya da neden olan bu duruma önlem olarak yıkama sonrası hemen makine boşaltılmalı ve lastik kısım kuru bez ile silinmelidir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Her adet dönemi öncesi kabus yaşıyorsanız dikkat!Her adet dönemi öncesi kabus yaşıyorsanız dikkat!

  Adet dönemi her kadın için zordur ancak bazı kadınlar için tam bir kabusa dönüşebilir. Adet öncesinde fiziksel ve duygusal olarak büyük bir yıkıma uğrayan, depresyona giren ve hatta intiharı düşünen birçok kadın vardır.

 • Online eğitim için ebeveynlere 15 öneriOnline eğitim için ebeveynlere 15 öneri

  2020-2021 eğitim-öğretim hayatı başladı. COVID-19 nedeniyle milyonlarca çocuk ve gencin eğitim öğretim yaşamı bir süre daha uzaktan devam edecek.

 • Sütyenlerin deforme olması nasıl engelenir?Sütyenlerin deforme olması nasıl engelenir?

  Yumuşak dokusu nedeniyle kolayca deforme olan sütyenler, kadınların iç çamaşırında en çok sorun yaşadıkları konular arasında yer alıyor.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 21-27 Eylül haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi

  Toplumun temel taşı olan ailenin sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurulması gerektiğini vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Son Sığınak Aile" kitabında 10 maddelik "Evlilikte Niyet Sözleşmesi"ne yer verdi.