Bu Alışkanlıklar Evliliği Güçlendiriyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.05.2019 12:05

Bu Alışkanlıklar Evliliği Güçlendiriyor

Evliliği uzun soluklu ve mutlu bir ilişkiye dönüştüren davranışlar, sizin evliliğinizin temellerini sağlamlaştıracak.

Haber: Bu Alışkanlıklar Evliliği Güçlendiriyor

Çiftlerin birbirlerine karşı davranışları evliliğin gidişatına yön veriyor. Birbirlerine değişime zorlamama, pozitif düşünme ve her konuda açık sözlü olmak evliliği uzun soluklu mutlu bir yolculuğa dönüştürüyor.

BİRBİRİNİZİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN

Eşinizi değiştirerek başka birisi olmasını istemek onun sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Bunun yerine eşinizi olduğu gibi kabul etmek ve çatışma yerine uyumu sağlamak evliliği pozitif yönde etkileyecektir. Unutmayın, eşinizle ilk yakınlaşma anınız onun ve sizin kendinize has özellikleriniz nedeniyle oldu.

POZİTİFOLUN

Mutsuz çiftler, genellikle negatif şeylere takılıp kalmışlardır. Olumsuz şeyler yerine sizi mutlu eden durumlara odaklanırsanız, evliliğinizde birçok şeyin rayına oturduğunu göreceksiniz.

GÜVEN VE SADAKAT DUYGUSUNU KAYBETMEYİN

Evlilikte güven ve sadakat duygusu olmazsa olmazdır. İlişkinizi rutin görerek "bir şey olmaz" bakış açısıyla bu duygulara zarar verecek davranışlarda bulunmak, evliliğinizin temellerini sarsabilir. Evliliğin uzun ömürlü olması içinilk günkü heyecanı ve sadakati korumalısınız.

BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN

Evliliğinizde farkında olmadan bazı şeyler rutine döner. Doğru yaptığınızı düşündüğünüz davranışlara bakış açınızı değiştirerek çok daha farklı etki elde edebilirsiniz. Eşinize "İyi bir eşsin" demek yerine onun neden iyi bir eş olduğunu açıklayan nedenleri söylemeniz evliliğiniz için çok daha sağlıklı olacaktır.

AYRINTILARA DİKKAT EDİN

Mutlu çiftler, birbirlerinin ne yaptıklarına ve neye dikkat çektiklerine önem verir. Jest, mimiklerve davranış şekillerinin anlamlarına dikkat etmek, çiftler arasındaki uyumun temel prensiplerindendir. Eşiniz sevdiği bir kıyafetten bahsediyorsa alışverişe gittiğinizde o kıyafeti almanız gerektiğini bilmelisiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.