Bu Alışkanlıklar Cildinizi Yıpratıyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Bu Alışkanlıklar Cildinizi Yıpratıyor

Günlük hayatınızın rutini haline gelen uykusuzluk, stres ve kötü alışkanlıklar cildinizi yıpratıyor.

Haber: Bu Alışkanlıklar Cildinizi Yıpratıyor

Uykusuz geçirdiğiniz geceler, korumasız çıktığınız güneşli havalar ve yanlış beslenme düzeninin cildinizi yıprattığını biliyor muydunuz? Cildinize zarar veren alışkanlıklarınıza hadi yakından bakalım.

KORUMASIZ GÜNEŞE ÇIKMAK

Güneşin cildinizi için büyük tehlike olduğunu bilmelisiniz. Güneşin cildinize olan etkilerini küçümsüyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Gelişmiş ülkelerde güneşten korunma, diş fırçalama gibi küçük yaşlardan itibaren eğitimi verilmektedir. Her mevsim güneş koruyucu krem ile cildinizi korumaya özen göstermelisiniz. Sadece tatilde değil, her mevsim korunmalısınız.

MAKYAJ TEMİZLEMEYİ İHMAL ETMEK

Güzel ve bakımlı kadınlar makyajı ihmal etmiyor ama makyajı temizlemeyi bazen ihmal ediyor. "Bir kereden bir şey olmaz" diyerek makyaj temizliğini ihmal etmeyin. Makyaj temizliği yapmazsanız, yağ bezeleri, sivilceler ve siyah noktalarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

DÜZENSİZ UYKU

Uykusuzluk bağışıklığı zayıflatır, strese neden olarak sivilce oluşumuna yol açar. Dolaylı yoldan da cilt üzerinde olumsuz etkiler oluşturur. Uykusuzluk cildinizin erken yaşlanmasına neden olan ana faktörlerdendir. Düzenli ve yeterli uyku ile cildiniz daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

SAĞLIĞA ZARARLI ALIŞKANLIKLAR

Sigaranın sağlığa zararlı olduğundan bahsetmeye bile gerek yok. Ancak sigaranın cildinizi yaşlandırıcı etkisi olduğunun altını çizeceğiz. Sigara, ciltte sarımsı renk oluşumu ve mat görünüme neden olur. Kırışıklıklar ve kahverengi lekeler de sigaranın cilt üzerinde oluşturduğu olumsuz etkenlerdendir. Alkol de sigara gibi genel olarak sağlığa zararlıdır. Ayrıca cilt üzerinde kuruluk ve sarkma gibi olumsuz etkilerle erken yaşlanmaya neden olur.

BESLENME BOZUKLUKLARI

Cildiniz, genel olarak yiyip içtiklerinizin aynasıdır. Sağlıklı bir cilt için bol bol su içmelisiniz. Basit karbonhidratlardan ve rafine şekerden uzak durmalısınız. Yeterli miktarda vitamin almazsanız göz altı morlukları ve soluk bir cilt sizi bekliyor olacaktır.

Diyet yapanlar, hızlı kilo değişimi olmayacak şekilde program uygulamalıdır. Kilo değişiminin anormal hızda olması ciltte çatlak ve elastikiyet kayıplarına yol açacaktır.

14.3.2019 11:41 [11834400]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.