Brokoliye sakın bunu yapmayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.07.2019 12:24

Brokoliye sakın bunu yapmayın!

Kanseri korumaktan cilt sağlığına, iltihap oluşumunu engellemeden beyin sağlığını korumaya kadar çok sayıda faydası olan brokoliden tam olarak faydalanmak için onu doğru şekilde pişirmelisiniz.

Haber: Brokoliye sakın bunu yapmayın!

Brokoliyi haşlayarak değil, buharda pişirerek tüketmelisiniz. Birkaç dakika boyunca buharda pişirme ile brokoliden tam olarak istifade edebilirsiniz.

HAŞLAMAYIN!

Brokoliyi haşlayarak tüketiyorsanız bu yöntemden vazgeçmelisiniz. Çünkü brokoliyi bu şekilde pişirmek onun özelliklerini yitirmesine neden olur. Brokoliyi birkaç dakika boyunca buharda pişirmeniz, ondan tam olarak istifade etmenizi sağlayacaktır.

ALTERNATİF TÜKETİM ŞEKLİ

Brokoliyi buharda pişirerek tüketebileceğiniz gibi çiğ şekilde de tüketebilirsiniz. Çiğ brokoliyi parçalara ayırıp 30 dakika bekletin. Zeytinyağı ile harmanlayıp limon ekleyerek tüketebilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.