Boynunuzdaki yaşlanma belirtileri Haberi - yenikadin.com
20.07.2019 08:56

Boynunuzdaki yaşlanma belirtileri

Boynumuz yüzümüzden sonra güneşe en çok maruz kalan bölgelerimizden birisi. Hal böyle olunca, zamanla yaşlanma belirtileri güneşle de birleşip boyun bölgesinde fazlaca belirginleşebiliyor.

Haber: Boynunuzdaki yaşlanma belirtileri

Boynunuzdaki yaşlanma belirtisi olan izleri ve anlamları bazen karışık olabilir. Bunları sizin için derledik.

YATAY ÇİZGİLER

Boynumuzdaki bu çizgiler biz yaşlandıkça cildimizin gücünü ve esnekliğini yitirmesinden kaynaklanır. Ciltteki kolajen üretiminin azalmasıyla,fazla güneş ışığına da maruz kalınınca, bu çizgiler ortaya çıkar. Çözümü oldukça zordur ancak küçük yıllardan itibaren bol su tüketimi size bu konuda oldukça fayda sağlayacaktır.

POİLİKODERM SORUNU

Yine fazla güneşe maruz kalınmasından kaynaklı, boynun iki kenarında meydana gelen kırmızımsı ve turuncumsu lekelerdir. Düzenli güneş kremi kullanımı ile azaltılabilecek bir durumdur.

SARKIK DERİ

Önlenmesi en zor yaşlılık belirtisidir. Yaşlandıkça vücut daha az kolejon üretir. Bu da derinin sertliğini ve gerginliğini yitirmesinin en önemli sebebidir. Bol nemlendirme, germe ve çene çekme hareketleri ile bir miktar olsun önlenebilecek bir sorundur.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!

  Sağlıklı,güzel ve genç bir cilde sahip olmayı herkes ister.Ancak birçok faktör cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.Dr.Fevzi Özgönül,cilt gençleşmesi ve güzelliği için Probiyotikli cilt maskesi tarifi konusunda bilgiler verdi.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Ekim - 1 Kasım haftasında burçları neler bekliyor?

 • Online eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorunOnline eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorun

  Covid-19 ile mücadele sürecinde halen çoğu öğrenci evden online eğitim görmeye devam ederken, özellikle ilk ve ortaokul çocuklarının evde geçirdikleri uzun saatler ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Zira bu süreçte çocuklarda bazı kurallara dikkat edilmezse ileride çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir!

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.