Böcek düşmanı 5 ev bitkisi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
27.07.2019 08:13

Böcek düşmanı 5 ev bitkisi

Evde bitki besleme hobisi olanlar zaman zaman böcek sorunu nedeniyle bu hobilerinden vazgeçmek zorunda kalabiliyorlar. Ancak böcek düşmanı bitkilerle bu hobilerini doyasıya yaşayabilirler.

Haber: Böcek düşmanı 5 ev bitkisi

Bazı bitkiler böcek sorununa neden olduğu için evde yetiştirmek için uygun değildir. Bazıları ise böceklere düşman olduğu için evde yetiştirilmesi gereklidir. İşte böcek düşmanı bitkiler.

1.NANE

Sivrisinek, karınca ve fare gibi zararlılara düşmanolan nane, kapı önleri, balkon ve bahçeler için ideal bir bitkidir.

2.FESLEĞEN

Fesleğenler sivrisinek ve karasinekleri bulundukları ortamdan uzak tutarlar. Kapı önleri, balkonlar ve pencere önleri fesleğenler için ideal konumlardır.

3.ALLIUM

Sümüklü böcek ve yaprak biti gibi böcek türlerini uzak tutan allium, aynı zamanda diğer bitkilere zarar veren böcekleri de ortamdan uzak tutar.

4.BİBERİYE

Sebze böcekleri, karasinek ve sivrisinek gibi böcek türlerine düşman olan biberiye, özellikle yemeklere lezzet vermek için de sıkça tercih ediliyor. Hem sağlık hem de lezzet açsından katkısı olan biberiyeleri cam kenarlarında ve balkonlara rahatça yetiştirebilirsiniz.

5.LAVANTA

Görüntüsü ve kokusu ile hoş bir auraya sahip olan lavantalar güve, karasinek, pire ve sivrisinek gibi zararlıları uzak tutar. Cam kenarları ve balkonlar lavantalar için ideal konumlardır.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30
 • ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor
  ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor

  Modern çağda kadınlar, gelenekleri terk etmeden zamana ayak uydurmaya çalışan bireyler haline dönüşüyor. Bir yandan geleneksel kalmaya çalışarak anne olan, evine bakan; bir yandan modern olmaya çabalayan, kariyer hedefleri olan kadınların yaşadığı bu çatışma aileler için zorlu bir gerilim haline gelebiliyor. Mükemmel kariyer, mükemmel anne ...

  9.11.2019 12:03
 • Ispanağı karbonat ile temizleyin!
  Ispanağı karbonat ile temizleyin!

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, gündemde olan ıspanak zehirlenmeleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

  5.11.2019 09:03
 • 4-10 Kasım haftalık burç yorumları
  4-10 Kasım haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu yorumladı.

  4.11.2019 08:31
 • Cadılar Bayramı rengarenk kutlandı
  Cadılar Bayramı rengarenk kutlandı

  Her yıl 31 ekim'de kutlanılan ve kültür geleneğinden çok seküler bir seremoniye dönüşen cadılar bayramı bu yıl da oldukça ilginç görüntülere ev sahipliği yaptı.

  2.11.2019 16:46