Böbreklerinizde sorun olduğunu gösteren işaretler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.06.2019 15:57

Böbreklerinizde sorun olduğunu gösteren işaretler

Vücudunuzu detoksifiye eden böbreklerde yanlış bir şey olduğunda tüm vücudunuz etkilenir. Eğer böbreklerinizdeki değişimi erken fark etmezseniz ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Haber: Böbreklerinizde sorun olduğunu gösteren işaretler

Böbreğinizin verdiği sinyallerin ne anlama geldiğini bilirseniz erken teşhis yapılmasını sağlayabilir, ciddi sorunları daha oluşmadan engelleyebilirsiniz.

İDRARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Koyu renkli, köpüklü idrar böbreklerde sorun olduğunu işaret ederken idrara sık sık çıkmada benzer şekilde böbrek sorunlarına işaret eder. Bu değişiklikler doktora başvurmanızı gerektiğinin göstergeleridir.

YORGUNLUK

Sağlıklı böbreklere sahip olan kişilerde yeterli kırmızı kan hücresi ve kanda da yeterince oksijen bulunur. Oksijen azlığının sonucu olan yorgunluk böbreklerinizde bir sorun olduğunun işareti olabilir.

CİLT PROBLEMLERİ

Kanı detoksifiye eden böbrekler, sağlıklı çalışmama durumunda toksin birikimine nende olur. Bu da kaşıntı ve kızarıklıklara yol açar.

AĞZI KOKUSU

Kanda toksin birikimi ile ilgi olan ağız kokusu, böbrek sorunu ile bağlantılı olabilir.

UYKU BOZUKLUĞU

Böbrekler düzgün çalışmazsa uyku apnesi ve çeşitli uyku problemleri baş gösterir. Bu sorunun yanında aşırı horlama sorunu da varsa doktorunuza başvurmalısınız.

AYAKLARDA VE ELLERDE ŞİŞME

Düzgün çalışmayan eller sodyum tutulmasına nende olarak ellerde ve ayaklarda şişmeye neden olur.

DİĞER BELİRTİLER

Böbrek yetmezliğine bağlı olarak sırt ağrıları, yüksek vücut ısısı görülebilir.

Böbrek filtre sistemini düzgün çalışmaması gözlerde şişliğe neden olabilir.

Bu gibi belirtiler durumunda doktorunuza başvurmalısınız.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'