Bir Portakaldan Nasıl Daha Fazla Portakal Suyu Çıkartırsınız? Haberi - yenikadin.com
19.02.2019 16:01

Bir Portakaldan Nasıl Daha Fazla Portakal Suyu Çıkartırsınız?

Portakal suyu sıkma yöntemlerini keşfedince bu zamana kadar portakalın bir kısmını israf ettiğinizi fark edeceksiniz.

Haber: Bir Portakaldan Nasıl Daha Fazla Portakal Suyu Çıkartırsınız?

Lezzeti ve besin değerleri ile kış aylarının vazgeçilmez besinlerinden olan portakal, genellikle suyu sıkılarak tüketilmektedir. Doğru yöntemlerle sıkım yaparak maksimum seviyede portakal suyu elde edebilirsiniz.

1.SOĞUK SU YÖNTEMİ

Daha fazla portakal suyu elde etmek için portakalları sıkmadan yarım saat önce soğuk su içine koyun. Soğuk su içinde beklettiğiniz portakalları katı meyve sıkacağı ile sıktığınız zaman içindeki tüm suyu bırakacaktır. Meyvelerin birçoğu için uygulayabileceğiniz buyöntemde portakalın kabuğa en yakın olan bölümünün de sıkılması gerekmektedir.

2. DONDURUCU YÖNTEMİ

Gerekli malzemeler: 2 su bardağı şeker, 3 adet portakal, 2 yemek kaşığı limon tuzu ve 5 litre su.

Yapılışı: Bir gece önceden portakalları bir poşet içinde buzluğa koyun. Portakalları yıkadıktan sonra oda sıcaklığında 10 dakika bekletin. Portakalların kabuklarını soyun. Kabuklardan ve portakaldan beyaz pamuksu kısımları temizleyin. Portakalı ve kabukları doğrayın. İçine şekeri ekleyin ve un gibi olana kadar robottan geçirin. Elde ettiğiniz karışımı büyük bir kaseye aktarın. 5 litre suyu ve limon tuzunu ekleyip karıştırın. 10 dakika boyunca limon tuzunun ve şekerin erimesi için bekleyin. Şeker ve tuz tamamen eridikten sonra karışımı ince süzgeçten geçirip servis edin.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.