Bir ilişkinin olmazsa olmazı 6 şey Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
28.05.2019 16:58

Bir ilişkinin olmazsa olmazı 6 şey

Her ilişkinin kendi içinde değişkenleri ve farklı durumları vardır. Ancak ne olursa olsun bir ilişkinin olamazsa olmazı 6 şey, her ilişkide korunmalıdır.

Haber: Bir ilişkinin olmazsa olmazı 6 şey

İlişkinizin ister başında ister ortasında ister de ileri safhalarında olun. Ne olursa olsun ilişkide korunması gereken hususlardan geri adım atmayın.

1. SAYGI

İlişkinin hangi döneminde olursanız olun, mutlaka karşılıklı saygıyı muhafaza edin. Bazı konularda sevgilinizle fikir ayrılığına düşseniz de karşılıklı olarak saygıyı korumalısınız. Eğer ilişkinizde saygı yoksa, ilişkinizin çok sağlıklı ilerlemeyeceği ortadadır.

2.ÖNEMLİ HİSSETMEK

Bir ilişkide beklenti içinde olmanız gereken ilk şey önemli olmaktır. Sevgilinizin sizin ilgilerinize ve ihtiyaçlarınza önem veriyorlar olması ve size zaman ayırıyor olması gerekir. Siz de ilişkinin sağlıklı ilerlemesi için aynı şekilde sevgilinize karşılık vermelisiniz.

3.ORTAK HEDEFLER BELİRLEMEK

Biri ilişkinin ömrünü belirleyen en önemli şeylerden biri uzun vadeli plan yapmaktır. Sevgilinizle aynı istekler doğrultusunda hareket etmeli, aynı hedefi amaçlamalısınız. Eğer sevgilinizin ilişkinize dair gelecekle ilgili beklentileri belirsizse bu konuya eğilin ve ilişkinizin geleceğini gündemde tutun.

4. MÜKEMMEL İLETİŞİM

İlişkiyi var eden ve ilerleten şey, iletişimdir. Sevgilinizle her şeyi konuşabiliyor olmak, sorunları çözmek, güzel eyler paylaşmak sağlıklı bir ile iletişimin göstergeleridir.

5.SORGUSUZSEVMEK

İlişkinizde aşkı doyasıya hissetmelisiniz. Sorgusuz, eksiksiz tam şekilde aşkı hissetmeli ve partnerinize hissettiklerinizi yansıtmalısınız. Bu, ilişkinizi uzun yıllara taşımanın sırrıdır.

6. SORUMLULUK

Güven duygusu ile aynı hisleri çağrıştıran sorumluluk, ilişkiyi taşıyan ve temellerini sağlamlaştıran kavramdır.Sorumluluk duygusunun eksilmesi güven duygusunun da eksilmesine neden olacağı için ilişkinizde sevgilinizle aranızdaki sorumluluk duygusunun korunmasına çok dikkat etmelisiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'