Bir ecza dolabında neler bulunmalı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
20.09.2019 14:16

Bir ecza dolabında neler bulunmalı?

Her evde bulunması gereken ecza dolabı acil durumlarda hayat kurtarıcı rol üstlenebilir. Bu yüzden evlerinizde ecza dolabı bulundurmalı ve ecza dolabının içeriğini eksiksiz olarak tamamlamalısınız.

Haber: Bir ecza dolabında neler bulunmalı?

Zor durumlarda hayat kurtarıcı rol üstlenen ecza dolapları, içerikleri eksik olduğunda görevlerini tam yapamayabilirler. Bu yüzden ecza dolabınızı eksiksiz şekilde tamamlamalı ve acil durumlar için hazır tutmalısınız.

ECZA DOLABI DÜZENİ

Ecza dolabınızı öncelikle kolay kullanıma göre düzenlemelisiniz. Bunun için son kullanma tarihi geçen ürünleri atın. İlaçları ayrı, materyalleri ayrı olacak şekilde dolaptaki ürünleri kategori kategori ayırın. Kullanımda olan ilaçları da ön bölüme alarak dolap düzenini sağlamalısınız.

ECZA DOLABININ OLMAZSA OLMAZLARI

Dezenfekte malzemeleri,

Burun damlası,

Ateş düşürücü,

Yanık kremi,

Çocuk plasteri,

Termometre,

Su torbası,

Makas,

Gazlı bez,

Buz torbası,

Sargı bezi,

Elastik bandaj,

Turnike klipsi,

Pamuk,

Oksijenli su,

Tek kullanımlık eldiven,

Çengelli iğne,

Cımbız,

İlk yardım kılavuzu,

Acil durum telefonları,

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 13-19 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.