Bilinçaltı Kayıtlarınızdan Arınarak Temizlenin! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Bilinçaltı Kayıtlarınızdan Arınarak Temizlenin!

Çocukluk dönemlerinizden gelen olumsuz bilinçaltı kayıtlarınızın hayatınızı bloke etmesine izin vermeyin...

Haber: Bilinçaltı Kayıtlarınızdan Arınarak Temizlenin!

Özgüven eksikliğimiz mi var?

Depresyondamısınız?

İçinizden hiç bir şey yapmak gelmiyor mu?

Hep başkalarının ihtiyaçlarını mı karşılıyorsunuz?

Hayır demeyi bilmiyor musunuz?

Kendinizi güçsüz, yetersiz ve çaresiz mi hissediyorsunuz?

Gelecekle ilgili korku ve kaygılarınız mı var?

Sizi hiç kimse anlamadı ya da anlamıyor mu?

Ani öfke patlamaları mı yaşıyorsunuz ?

Gittikçe yalnızlaşıyor, içinize kapanık bir hal mi aldınız?

Sosyal fobiniz arttı mı?

İlişkilerde değer görmüyor musunuz?

Hep veren taraf mısınız?

Büyük haksızlıklar mı yapılıyor?

İçinizde kapanmaz bir yalnızlıkla mı boğuşuyorsunuz?

Bir çok hayal kırıklığınız mı var?

Kendinizi boş ve bıkkın mı hissediyorsunuz?

Yukarıda saydığım duygu ve düşünceler çocukluğumuzdan getirdiğimiz Bilinçaltı kayıtlarımız blokajlarımızdır. Bunlar çocukluktan başlayıp, yaşam boyu tekrar eden kalıplardır. Tıpkı bir hamster çarkının içinde bir yere gidiyormuş gibi, olduğumuz yerde saymaktır.

Bizler büyürken kıyaslanmış, eleştirilmiş, duygusal istismara uğramış, yok sayılmış, sevgiden yoksun bırakılmış olabiliriz. Ebeveynlerimiz sinirli, hasta yada depresif olabilir. Kötü davranılan , ihmal edilen bir çocukluk yaşamış olabiliriz ya da sürekli talepkar ve memnun olmayan anne babalara sahip olabiliriz. Annemiz aşırı evhamlı, kaygılı ve Korkuları olabilir. Anne yada babanın yerini doldurmaya onun görevlerini de yapmaya çalışmış olabilirsiniz. Mutsuz ve alkol içen bir çiftin Çocuğu da olabilirsiniz. Mesafeli, reddeden, küsen bir anneniz de olabilir. Bakım, empati, korunma eksikliğiniz olabilir.

Tüm bu saydıklarım duygu davranış ve ilişkiler yaşamınızı etkiler. Binlerce cevapsız soruyla maruz kalırsınız. İçinden çıkmak isteyip bir türlü kendinizi buradan çıkartamazsınız. Öfke, kaygı ve üzüntü tüm hayatınızı kaplayabilir. Müthiş bir isteksizlik ve umutsuzluk içinde boğuşursunuz.

Psikanalitik ve psikoterapinin varsayımlarından çocukluk acılarını tekrar ederiz. Freud buna " Tekrarlama Zorlantısı" adını vermiştir. Aslında Çekim Yasası dediğimiz şeyi yaşarız. Çekim yasası ile ilgili bir çok kişi hayal kırıklığına uğrandı.

Hayal kırıklığı yaratmayan tek şey, bireyin bilinçaltında ne varsa , kişinin hayatına onu çektiği idi... Çok isteyip de gerçekleştiremediğimiz şeyler var ise, bilin ki çocukluğunuzdan getirdiğiniz regüle olmayan duygularınız var. Sakın unutmayın! Bir hayal ile gerçeği kapıştıramazsınız. Gerçekçi bakmadığımız kaçtığımız sürece, tıpkı tebeşir gibi eririz. Ne zaman ki tüm cesaretimizi toplayıp, bunlarla yüzleşmeye karar verdiğinizde tebeşir ( metafor) tam tersine işler.

Bilinçaltı programlanabilen bir yerdir. Geçmiş için hiç bir şey yapılamaz fakat bilinçaltının olumsuz kayıtlarını temizleyerek geleceğimizi istediğimiz yönde değiştirebiliriz.

Sevgilerimle...

20.11.2018 11:37 [11454452]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.