Bilim Adamları Açıkladı! Bir Köpekle Uyumak Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi! Haberi - yenikadin.com
23.04.2019 09:44

Bilim Adamları Açıkladı! Bir Köpekle Uyumak Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi!

ABD'li bilim adamları, bir kadın için köpekle uyumanın erkekle uyumaktan daha iyi olduğunu açıkladılar. Köpekle paylaştıkları uyku daha rahat oluyor. Rahat uykuyu engelleyen iki etmen ise erkekler ve kediler oluyor.

Haber: Bilim Adamları Açıkladı! Bir Köpekle Uyumak Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi!

Rahat uyku için yıllarca yapılan araştırmalardan birçok sonuç edindik. ABD'li bilim adamları ise yaptıkları araştırmalar sonucunda ilginç bir veriye ulaştılar. Rahat uyku için ideal olan bir köpekle yatmak. Eğer yatağınızı bir erkek ya da kedi ile paylaşırsanız bu etki tam tersi oluyor.

GÜVEN VEREN PARTNERLER DEĞİL KÖPEKLER

ABD'de evcil hayvanların insanların uykusu üzerinde etkisi olup olmadığı araştırıldı. 962 kişinin katıldığı çalışmada, katılımcıların yüzde 55'inin köpekleriyle, yüzde 31'inin kedileriyle ve bunlara ek olarak yüzde 57'sinin partnerleriyle uyudukları anlaşıldı. Köpekler, partnerlerden daha fazla güven ve rahatlık verirken diğer evcil hayvan olan kediler de erkeklerle aynı etkiyi yarattı.

Çalışmayı yürüten ekibin başında yer alan hayvan davranışı, ekoloji ve çevre profesörü Christy L. Hoffman, kesin bir sonuç olarak evcil hayvan edinmenin rahat uyku anlamına gelmediğini ve konunun daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyduğunu belirtti.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyor

  Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.