Berkay'ın ilk açıklamasının ardından Arda'dan jet hızında özür mesajı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.09.2019 12:36

Berkay'ın ilk açıklamasının ardından Arda'dan jet hızında özür mesajı

Berkay Şahin'in burnunu kıran Arda Turan, bugün görülen davada cinsel taciz suçundan beraat ederken ruhsatsız silah bulundurmak ve kasten yaralama suçlarından 2 yıl hapis cezası aldı. Berkay'ın özellikle "Özür dilemesi gerekiyor" dediği Turan, Berkay ve eşi hariç herkesten özür dilediği bir mesaj yayınladı.

Berkay Şahin'in burnunu kıran Arda Turan 2 yıl hapis cezası aldı. Davanın başından beri Berkay Şahin, Arda Turan'ın kendilerinden özür dilemesi gerektiğini söylemişti. Arda Turan verilen karar sonrasında özür mesajı yayınladı. Ancak Turan, Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin hariç hemen hemen herkesten özür diledi.

"BİZİM İSTEDİĞİMİZ GİBİ ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİYOR"

Şarkıcı Berkay, Arda Turan ile ilgili dava için, "Bizim kendisinden maddi olarak hiçbir beklentimiz yok. Biz kendisine tazminat davası açmadık. Özür dilemesi şartı ile yapması gereken çok basit. Özür dilesin ve konu kapansın. Özür diledikten sonra biz belki erkek erkeğe oturur halletmemiz gereken bir şey varsa hallederiz. Benden özür dilemesin buna gerek yok, biz onunla oturur konuşuruz ama bizim istediğimiz biçimde özür dilemesi gerekiyor" dedi.

BERKAY, HARİÇ HERKESTEN ÖZÜR DİLEDİ

Arda Turan yaptığı açıklamada, "Anlık hatalardan dolayı; ailemden, kulübümden, dostlarımdan ve en önemlisi beni bugüne kadar örnek almış bütün genç kardeşlerimden tekrar özür dilerim. Bunu en samimi duygularımla söylüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kararın ardından sosyal medya üzerinden açıklama yapan Arda Turan, şunları söyledi: "Tüm kamuoyunun malumu olan ve yargılaması devam eden dava bugün neticelendi. Öncelikle; yaşanan olaylarda üstüme atılan çirkin "sözlü taciz" iftirasını temizlemek niyetiyle o anda yaptığım anlık hatalardan dolayı; ailemden, kulübümden, dostlarımdan ve en önemlisi beni bugüne kadar örnek almış bütün genç kardeşlerimden tekrar özür dilerim. Bunu en samimi duygularımla söylüyorum. Bununla birlikte, bu aşamada bazı açıklamalar yapmanın da zorunluluğunu duyuyorum."

"SÖZLÜ TACİZ SUÇUNU İŞLEMEDİM"

Bilinmesini isterim ki; insanoğlunun karşılaşacağı en zor durumlardan birinin, bir iftira karşısında, hem de böylesi ağır ve çirkin bir iftira karşısında haklılığını savunmaya çalışmak olduğunu tecrübe ettim. Adınıza ve ailenize iftira atarak çamur bulaştırmaktan başka bir şey düşünmeyenler karşısında gerçeği haykırmanın bazen yeterli ve ikna edici olamayabileceğini yaşayarak gördüm.İlk gün ne söylediysem, bugün de aynısını söylemekle birlikte, bugün Türk adaleti de ilk gün söylediğimi, yaptığı yargılama ve verdiği hükümle bir kez daha tescil etmiş oldu. Ben konuşulması bile beni rahatsız eden bu yargılama konusu "sözlü taciz" suçunu işlemedim. İşlemem de mümkün değildir! Bugün itibariyle tüm kamuoyunu; bu iddiaların ortaya atıldığı günlerde söylenenleri, yapılan sözde haberleri ve mahkemeye dahi saygı duymayarak kendilerine uzatılan her mikrofonda devam eden yargılamaya yönelik beyanları verenleri hatırlamaya; bu olayı adeta kendilerini öne çıkarıcı bir reklam malzemesi olarak kullananların kim olduğunu düşünmeye davet ediyorum. Allah'a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. O dönemde bana bu iftirayı atanlara çanak tutanları, buna içten içe sevinenleri ve hatta dostundan şüphe edenleri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum."

Turan açıklamasını, "Kendi vicdanlarında kendilerine karşı dileyecekleri özür, umarım ki bundan sonraki yaşamları için onurlu bir başlangıcın ilk adımı olur. Tüm bu olumsuzluklara rağmen söylemek isterim ki; ben yine de insanlara, güzele ve iyiye olan inancımı hiç kaybetmedim. Bu olaylardan kendi adıma da dersler çıkardığım muhakkaktır. Bundan hareketle; çok çalışıp, mesleğimi en iyi şekilde yapıp her zaman yanımda olan ailemi, sevgili eşimi, kulübümü ve dostlarımı gururlandırmak en büyük amacım olacaktır. Son olarak söylemek istediğim şey; bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından Beraat ettiğimdir. Başımı; kendi huzurundan başka bir yerde eğdirmeyen Allah'a şükürler olsun" diyerek tamamladı.

Ziyaretçi yorumları

 • Yorum yazmak için tıklayın
 • EDİBİİ - 13 Eylül 2019 Cuma

  adalet 1 2 denzel washington
 • ADINIZI YAZIN - 13 Eylül 2019 Cuma

  burda bu kadar yorum yapanlar ardanın yaptıgının aynısını yapın bakalım ne olacak ? ruhsatsız silah taşıyın, karısının yanında adamın burnunu kırın , karısına yürüyün , sonra hastaneye silahla gidin ve o silah 1 el ateş alsın, arda turan dua etsin berkay gene adelet peşinde koşturdu , ters bir adama geleydi ardayı karısının koynunda gırtlağını keserdi
 • HAKAN07 - 13 Eylül 2019 Cuma

  Adalet bu ülkede garibanlara işler zengin kokoşlara sosyetelere işlemez. Adaletin olmadığı bir ülkede zulüm vardır
 • SABOWEST - 13 Eylül 2019 Cuma

  gökhan töre var bjkden adam milletin ağzına silah soktu. ayrıca arda turan galatasarayda oynamıyor bi milyon senedir falan
 • YAZMIYOM - 12 Eylül 2019 Perşembe

  silaha el koyulur para cezası alırsın
 • ADINIZI YAZIN - 12 Eylül 2019 Perşembe

  Ruhsatsız sihalı biz yakalatsak ne olacak sonuç ?
 • AS - 12 Eylül 2019 Perşembe

  he 20 yıl yatsın
 • ADINIZI YAZIN - 12 Eylül 2019 Perşembe

  ADALET BİTMİŞ BEYLER DAĞILABİLİSİNİZ
 • DDDD61 - 12 Eylül 2019 Perşembe

  ıkı toplum faresını ızlıyoruz farelerr
 • XX - 12 Eylül 2019 Perşembe

  Arda kariyerini bu köyden indim şehire gibi son buldurdun. Millet şunu gördü; paran var ama karakterin yokmuş.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Haberler

 • Dünyanın en iyi 10 filmi seçildiDünyanın en iyi 10 filmi seçildiThe Guardian gazetesi 21. yüzyılın en iyi filmlerini listeledi. Oldukça iddialı ve çekişmeli bu listede birbirinden iyi zamanının ses getiren filmleri mevcut.
 • Aç karna bunları asla yapmayın!Aç karna bunları asla yapmayın!Aç karna yaptığınız bazı şeyler sağlığınız için ciddi riskler oluşturuyor olabilir. Size olağan gibi gelen ve günlük rutinlerinize dönüşen bazı davranışları sağlığınız için terk etmeli ve sağlığınızı korumalısınız.
 • İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretlerİlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretlerİlişkinizin ömrünü uzatmak ve hayat boyu mutlu olmak istiyorsanız, birlikteliğinizin şifrelerini iyi okumanız gerekiyor. Çünkü bazı işaretler ilişkinizin sonuna geldiğini söylüyor olabilir.
 • Jöleli muhallebi tarifiJöleli muhallebi tarifiEvinizde tatlı mı tatlı sevimli mi sevimli bir tarif hazırlamak ister misiniz? Özellikle çocuklarınızın çok seveceği jöleli muhallebi tarifi, tadı ve görüntüsüyle alışkanlık yapacak.
 • BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladıBİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladıBİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı. Katalogda teknoloji ürünlerinden çocuk ürünlerine, dekorasyon malzemelerinden kişisel ürünlere kadar çok sayıda seçenek bulunuyor.