Bebekli Ailelerin İki Yakasını Bir Araya Getiren Tasarruf Önerileri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Bebekli Ailelerin İki Yakasını Bir Araya Getiren Tasarruf Önerileri

Anne baba olmanın heyecanını yaşarken bir yandan omuzlarınıza yüklenen sorumlulukların üstesinden nasıl geleceğinizi düşünmeniz gerekiyor.

Haber: Bebekli Ailelerin İki Yakasını Bir Araya Getiren Tasarruf Önerileri

Bebeğinizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmek için bazı tasarruf tedbirleri almalısınız. Belki sevdiğiniz şeyleri terk etmeniz gerekecek, belki de sevmediğiniz bazı şeylere katlanmanız gerekecek.

LİSTENİZ OLSUN

Bebeğinizin için ihtiyaç listesi hazırlayın. Bütçenizi sadece bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde planlayın. Bebeğinizin beslenme, giyim ve diğer ihtiyaçlarını içeren 1 aylık listeyi hazırlayıp bütçe ve ihtiyaç dengesini kurun.

ARAŞTIRIN

Bebeğiniz için hazırladığınız listedeki ürünlerin hangi mağazada ya da hangi sanal mağazada uygun olduğunu araştırın.

DENGEYİ KORUYUN

Bebeğiniz için hazırladığını ihtiyaç listesi ile aylık gelirinizi kıyaslayın. Bu şekilde gelir gider dengesini koruyabilirsiniz.

BORÇLARI KAPATIN

Bebek dünyaya gelmeden önce borçlarınızı kapatmaya çalışın. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra da aylık ödemeleri bir sonraki aya devretmeden o ayki bütçeniz ile kapatın.

TASARRUF YAPIN

Tasarruf tedbirleri ile bütçenize ek gelir oluşturun. Çok sayıda tasarruf tedbiri içinden kendinize uygun olanını uygulayabilirsiniz. Örneğin evinizde kullanmadığınız eşyaları satmak bir çözüm olabilir.

YAKIN ÇEVRENİN ETKİSİ

Yakın çevrenizde bebekli aile varsa takas yöntemi ile birçok masraftan kurtulabilirsiniz. Oyuncaklar, bebek arabaları ve kişisel olmayan kullanım eşyalarını takas yöntemi ile tedarik ederek bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ GÜVENLİĞİ

Sanal ortamdan alışveriş yapıyorsanız sitenin güvenli olup olmadığından emin olun. Kullanıcı yorumları ve sitenin kurumsal yapısı bu konuda size fikir verecektir.

KALİTEYE ÖNEM VERİN

Bir ürünü sadece pahalı olduğu içinya da çok cezbedici göründüğü için almayın. Özelliklerini inceleyerek kaliteli ve bebeğinize uygun olduğunu teyit ettikten sonra alın.

AKLINIZDA OLSUN

Bebeğinizin ihtiyacı olan ürünleri alırken seçici olun, niteliğe önem verin.

Yakın çevrenizden gelen destek taleplerini geri çevirmeyin. Unutmayın paylaşmak güzeldir.

İndirimleri takip edin. Ürünlerin aylık-yıllık fiyat değişimlerine bakın.

Çevrenizdeki anne babaların tecrübelerinden yararlanın.

Sabırlı olun. İlk gördüğünüzü değil, araştırıp en uygun olanını alın.

28.2.2019 15:02 [11788954]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.