Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Bebeklerin diş çıkarma dönemleri her ne kadar belli olsa da tam olarak ne zaman diş çıkaracağı değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden bebeğinizin gösterdiği davranışları gözlemleyerek diş çıkarma döneminde olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Haber: Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Diş çıkarma semptomları her bebekte aynı değildir. Bazı bebeklerde huzur bozucu ağrılar oluşabilirken bazı bebekler problemsizce tüm dişlerini çıkarabilir. Ancak her iki durumda da ortak belirtiler görünülür.

DİŞ ÇIKARMA DÖNEMİNDE GÖRÜLEN BELİRTİLER

Salya akıtma: Diş çıkarma döneminde bebeklerde normalden fazla salya akması olur. Çene ve ağız kenarında kuruluğa neden olan bu durum öksürüğe de neden olabilir.

Isırma isteği: Diş çıkarma döneminde bebeklerde görülen en belirgin davranış ısırma isteğidir. Diş kaşıyıcı oyuncaklarla bebeğinizin diş kaşıma isteğini karşılayabilirsiniz.

İltihap sorunu: Bebekler diş çıkarırken iltihap oluşumu nedeniyle şiddetli ağrılar yaşayabilirler. Bu da bebeğin asabiyet göstermesine yol açar.

Bağışıklık sistemi: İlk dişlerini çıkaran bebeklerin bağışıklık sistemi zayıflar, kolayca enfeksiyon kapabilirler. Bu dönemde düşük ateş sorunu da görülebilir. Bu gibi durumlarda doktorunuza başvurmalısınız.

Yüksek ateş: Diş çıkarma döneminde bebeklerde yüksek ateş baş gösterir. 38 derecenin üstünde görülen ateşte doktorunuza başvurmalısınız.

İshal: Diş çıkarma döneminde salya akması çoğaldığı içinbu durum bağırsak hareketlerinin artmasına neden olur ve ishale yol açar. Bebeğinizin sıvı kaybını engellemek için bol bol sıvı tüketmesini sağlamalısınız.

14.05.2019 12:37 [12046041]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.