Bebek Ölümlerine Sebep Olduğu Düşünülen Ürün Piyasadan Toplatılıyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Bebek Ölümlerine Sebep Olduğu Düşünülen Ürün Piyasadan Toplatılıyor

En az 32 bebeğin ölümünün sebebi olarak gösterilen 'Rock'n Play Sleepers' ana kucağı ürünün piyasadan toplatılma kararı alındı.

Haber: Bebek Ölümlerine Sebep Olduğu Düşünülen Ürün Piyasadan Toplatılıyor

ABD merkezli oyuncak firması Fisher-Price, en az 32 bebeğin ölüm nedeni olarak gösterilen ana kucağı ürünü 'Rock'n Play Sleepers' ürününü piyasadan çekme kararı aldı.

BEBEKLERİN DÜŞMESİNE NEDEN OLUYOR

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu, Rock'n Play Sleepers ürününün piyasaya sürüldüğü 2009'dan bu yana en az 32 bebeğin düşerek ölümüne neden olduğunu, bu yüzden 4.7 milyon ürünün piyasadan toplandığını duyurdu. Komisyon tarafından yapılan açıklamada, bebek ölümlerinin yüzüstü ya da sırt üstü düşerek gerçekleştiği ifade edildi.

FİRMA AÇIKLAMA YAPTI

Üretici firma Fisher-Price'in açıklamada, ürüne tam olarak güvendiklerini ancak gelişmeler nedeniyle "kendi istekleriyle" piyasada bulunan 'Rock'n Play Sleepers' ürünlerinin toplatıldığı ifade edildi.

FİRMA UYARMIŞTI

Firma daha önce anne-babalara uyarı niteliğinde bir açıklama yapmış "Bebekler sağa sola dönecek kadar hareketlendiğinde ürünü kullanmayı bırakın" ifadelerini kullanmıştı.

15.4.2019 09:22 [11950884]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.