Bebeğinizi Kucağa Alıştırmaktan Korkmayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Bebeğinizi Kucağa Alıştırmaktan Korkmayın!

Hamile Koçu Ayşe Öner, yeni doğan bebeklerini kucaklarına almaktan çekinen anne ve babalara "Bebeklerinizi kucağa alıştırın" çağrısı yaptı.

Haber: Bebeğinizi Kucağa Alıştırmaktan Korkmayın!

Hamile Koçu Ayşe Öner, yeni doğan bebeklerini kucaklarına almaktan çekinen anne ve babalara "Bebeğinizin sizin dokunuşunuza, sesinize ihtiyacı var. Bebeklerinizi kucağa alıştırın" çağrısı yaptı.

Bebeğin doğumla birlikte anne karnında küçücük bir yerden boşluğa düştüğünü vurgulayan Öner, "Bu sırada bebek annenin teninin kokusuna, babanın sesine ihtiyaç duyuyor. Onlarla temas etmek istiyor. Bebekler bundan mahrum bırakılmamalı" dedi.

YALANCI DOĞUM SANCISINA DİKKAT!

Doğum öncesi yapılan nefes egzersizlerinin rahat bir doğum için büyük önem taşıdığını vurgulayan Hamile Koçu Ayşe Öner, hamilelere şu tavsiyelerde bulundu: "Bazı sancılar doğum sancılarına çok benzer ancak değildir, sakin olun. Doğumun başladığını hissettiren en önemli belirtilerden biri annenin rahat nefes almasıdır. Stres yapmayın, bebeğinize bunu yansıtmayın. Doğum zamanı mahremiyet oluşturun ve doğumun aktif zamanında hareketli olun…"

KORDON KANININ SAKLANMASI ÖNEMLİ

Anne adayları ve eşleriyle buluşan Hamile Koçu Ayşe Öner, etkinliğin sonunda kordon kanının saklanmasının önemini vurguladığı konuşmasında, kordon kanının geleceğin sağlık teminatı olduğunu ailelere hatırlattı. Öner, kordon kanı bankacılığı ile ilgili soruları cevaplaması için sözü Yaşam Bankası Satış ve Pazarlama Müdürü Serdar Burku'ya bıraktı.


13.4.2016 14:32 [8354219]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.